Dijital Kale’ye prestijli ödül

Kale Grubu, yenilenen web sitesi kale.com.tr ile dijital dünyanın en prestijli ödüllerinden W³ Awards’ta, Gümüş Ödül’e layık görüldü

Dijital Kale’ye prestijli ödül

21 Kasım 2013 / emlakwebtv
Kale Grubu’nun web sitesi kale.com.tr, Uluslararası Görsel Sanatlar Akademisi tarafından her yıl düzenlenen ve web dünyasının en prestijli ödülleri arasında gösterilen W³ Awards’ta (W³-World Wide Web) Gümüş Ödül kazandı. Dünyanın önde gelen markalarında görev yapan profesyonellerden oluşan jürinin, “yaratıcılık, kullanışlılık, işlevsellik, görsel tasarım ve kullanım kolaylığı” kriterleriyle değerlendirdiği kale.com.tr, web’de yaratıcı ve yenilikçi yaklaşımı ile Yapı kategorisinde Gümüş Ödül’e layık görüldü.

Kale Grubu markaları tek adreste
Kale Grubu’nun ana faaliyet alanı olan seramik sektörünün lideri Kaleseramik bünyesindeki Kalebodur, Çanakkale Seramik ve Kale markalarının yanı sıra, grubun İtalyan markaları Edilcuoghi ve Edilgres, yenilenen kale.com.tr adresinde bir arada sunuluyor. Farklı kitlelere hitap eden markalar, tek site içinde farklı siteler gibi hareket ederek toplanıyor. Kaleseramik ve Kale Italia çatısı altında faaliyet gösteren markaların ürünlerinin tamamının web servisler aracılığı ile Kale Data Center'dan çekilmesiyle, tüm platformlarda güncellik sağlanıyor.

Ödüllü web sitesi kale.com.tr hayatı kolaylaştırıyor
Kale Grubu’nun modern vizyonu; mobil, tablet ve tüm web erişim araçlarında çalışabilen teknolojik ve yenilikçi web sitesi kale.com.tr ile yansıtılıyor. Tasarım ve teknoloji açısından kullanıcı deneyimlerinin en yüksek seviyeye çıkarılmasının hedeflendiği kale.com.tr, tüketicilerin, aradıkları ürünlere binlerce ürün arasından ulaşmasını sağlıyor.

Özellikle tüketicilerin kendi banyolarını tasarlamasını kolaylaştıran ve binlerce kombinasyonu sadece bir-iki işlem ile oluşturma imkanı sunan “Kale whitebox” uygulaması da koleksiyonlara entegre ediliyor. Sosyal medya entegrasyonları sayesinde kale.com.tr içindeki bütün içerikler, kullanıcılar tarafından sosyal ağlarda anında paylaşılabiliyor. Her bir ürün için, ürüne ait bütün dokümanlara ulaşabilen (teknik çizimler, montaj detayları, 3D dosyaları gibi) kullanıcılar; bütün satış ve servis ağının detaylı güncel içeriklerinin yanı sıra, adres ve yol tarifi bilgilerinden de kolaylıkla yararlanabiliyor.

Sitenin profesyonellere özel bölümünde ise özellikle mimar ve profesyonellerin çalışmalarına kolaylık sağlayacak özellikler sunuluyor. Profesyonellerin, her bir müşterisi için özel sepetler oluşturmasını ve bu sepetler için teklif almalarını sağlayan altyapısıyla da kolaylık sunan web sitede, ayrıca “Mimarlara Bülten” başlığı altında, mimari trendler ve güncel projeler hakkında bilgiler yayınlanıyor.

Kale dekorasyon kataloğu yayında
Kale Dekorasyon Kataloğu’nda, ürünler yaşam alanlarına göre bölümlere ayrılarak sunuluyor. Kale Grubu’nun, 25 kilograma varan ağırlıktaki kataloğunun dijital versiyonu; Ipad için Apple Store, Android için ise Google play üzerinden kolayca indirilebiliyor. Bir mimar için seramik kataloğunu şantiyeye götürmesinin önemli olduğuna inanarak, teknik detaylarla profesyonellere de hitap eden mobil katalog tasarımcıları, geliştirdikleri kataloğu sürekli en verimli içerikle sunmayı hedefliyor.