Dikey bahçelerin yükselişi

Dikey bahçeler, başta Avrupa ülkeleri olmak üzere, tüm dünya genelinde en lüks mimari yapıların vazgeçilmez unsuru haline geliyor

Dikey bahçelerin yükselişi

Sürdürülebilir mimarlığın bir parçası olan dikey bahçeler, kentleşmenin giderek artış gösterdiği günümüzde büyük ilgi görmeye başladı. Bitkileri sıradanlıktan çıkaran bu sistem sayesinde yatayda az rastlanan yeşil alanlar dikeyde adeta bir sanat eseri gibi yükselmeye başlıyor.

Başta Avrupa ülkeleri olmak üzere, tüm dünya genelinde en lüks mimari yapıların; avluların, lobilerin ve dış cephelerin yeşil yüzü olan dikey bahçeler, yeni yüzyılın en modern, en şahsi parçalarından biri olarak gösteriliyor.

Silvanus Dikey Bahçeler
2011 yılından bu yana sadece dikey bahçe alanında hizmet veren Silvanus Dikey Bahçeler; bitkilerin doğadaki gerçek yaşam alanlarını irdeleyerek ve ona en yakın yetiştirme ortamı oluşturarak dikey bahçe kurulumu yapıyor. Bitkilerin duvardaki konumlandırmalarını yaparken de doğadaki yaşam alanları, taşların içlerindeki, nehir kenarlarındaki, dağların eteklerindeki, orman ağaçlarının altındaki şartları baz alan Silvanus; kullandığı kumaş materyallerle bitkilendirmede üstün esneklik sağlayarak, tasarımlarda sınırsızlığı doğuruyor.

Her proje için çevresini en güzel şekilde tamamlayıcı ve eşsiz bir sanat eseri oluşturmayı ilke edinen Silvanus, görsel zenginliklerinin yanında, bulundukları ortama bio çeşitlilik sağlayarak orman etkisi yaratan dikey bahçelerle istenilen her türlü yazı ve simgeyi üç boyutlu olarak hayata geçirilebiliyor.

Düzenli ve doğru uygulanan programlarla senelerce ilk kuruldukları gibi canlı ve sağlıklı kalabilmeleri mümkün olan Silvanus Dikey Bahçeler, bakımı profesyonelce yapıldığı takdirde uzun yıllar yaşayabiliyor.

Silvanus Dikey Bahçe imzalı projeler arasında Siemens, Gebze Belediyesi Kent Meydanı, Körfez Belediyesi Başkanlığı, Trio Konutları, Çırağan Sarayı, Kagider Derneği, Göztepe 60.Yıl Tematik Parkı, TAV Havalimanı Skyteam Lounge Bar, Radisson Blu Otel, Halkbank Genel Müdürlük Binası, Swissotel Resort Bodrum Beach, Sultangazi Belediyesi Kent Meydanı, Bodrum Mandarin Oriantel, Tavacı Recep Gaziantep ve Swissotel Resort Bodrum Beach bulunuyor