Dikkat! TOKİ 2015 kampanyası 23 Şubat’ta başlayacak

TOKİ 2015 kampanyası 23 Şubat’ta başlıyor. Kampanyaya göre, TOKİ’den ev alıp, borçlarını peşin ödeyeceklere yüzde 20 indirim fırsatı tanınacak.

Dikkat! TOKİ 2015 kampanyası 23 Şubat’ta başlayacak

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yapılacak yeni yılın ilk kampanyasına sayılı günler kaldı. TOKİ 2015 kampanyası, 23 Şubat'ta başlatılacak. Kampanyaya göre, borçlarını peşin ödeyeceklere yüzde 20 indirim uygulanacak.

19 Mart'a kadar devam edecek TOKİ 2015 kampanyası ile ilgili konuşan TOKİ Başkanı M. Ergün Turan, borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen konut ve işyeri alıcılarından gelen yoğun talep nedeni ile geri ödemeleri devam eden gayrimenkuller için indirim kampanyası düzenlendiğini ifade etti. Turan, vatandaşlarımızın bu yöndeki beklentileri üzerine 2015 yılı için indirim kampanyasının tarihi ve koşullarının belirlendiğini açıkladı. İndirim kampanyadan yararlanmak isteyen konut ve işyeri alıcıları, 23 Şubat-19 Mart 2015 tarihleri arasında ilgili bankaya başvuruda bulunabilecekler. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak.

TOKİ 2015 kampanyası koşulları neler?
Tabi TOKİ kampanyasından yararlanabilmek için bazı şartların yerine getirilmesi gerekiyor. Bunlarda biri de, indirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve işyeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla İdareye ödemekle yükümlü oldukları aidat, Emlak Vergisi gibi herhangi bir borçlarının bulunmaması şartı. Ayrıca kampanyadan, satışları 2012 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2012 yılı sonuna kadar başlamış, geri ödemeleri halihazırda devam eden, konut ve işyerleri sahipleri yararlanacak. Vadesi 12 ay ve daha az kalan projeler indirim kampanyasına dahil edilmedi.

Firma Bilgisi: Toki