Dikkat! TOKİ Bilecik Bozüyük kurası yarın çekiliyor!

569 kişiyi ev sahibi yapacak TOKİ Bilecik Bozüyük kurası 26 Mayıs 2015’te (yarın) çekilecek. Ayrıntılar için tıklayın.

Dikkat! TOKİ Bilecik Bozüyük kurası yarın çekiliyor!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Bilecik’te inşa edilen TOKİ Bilecik Bozüyük Alt Gelir Grubu projesi kapsamında toplam 569 konut 13 Nisan’da satışa çıkarılmıştı. Konutlar için başvuru dönemi ise 15 Mayıs’ta sona ermişti. 26 Mayıs 2015’te yani yarın da ev sahiplerini belirleyecek TOKİ Bilecik Bozüyük kurası çekilecek.

TOKİ Bilecik Bozüyük kurası ile ilgili TOKİ tarafından yayınlanan detaylı bilgilendirme şöyle;

“Kurada, asil ve yedek olarak hak sahibi olamayanlar başvuru bedellerini, 28 Mayıs 2015 tarihinden itibaren Türkiye Halk Bankası A.Ş.’nin tüm yetkili Şubeleri’nden geri alabilecektir.

“Konut Alma Hakkı ve Konut Belirleme Kurası” noter huzurunda; Banka ve İdare yetkilileri denetiminde 26 Mayıs 2015 tarihinde gerçekleştirilecektir. Kura çekiliş yeri ve programı daha sonra açıklanacaktır.

Konut Alma hakkı ve Konut Belirleme kurasında;

*Konut sayısı kadar asil alıcı belirlenecek olup, aynı anda asil alıcıların konutları da kura ile belirlenecektir.

*Konut sayısının % 30’u kadar yedek alıcı belirlenecektir.

*Satışa sunulan konut sayısından daha az başvuru olması durumunda kura çekilişi yapılmayacaktır. Başvuru şartlarını sağladıklarını kanıtlayarak hak sahibi olanlar kategorilerinin önceliğine ve başvuru sıralamasına göre İdarenin hazırlayacağı ve ilan edeceği program doğrultusunda konut seçim ve sözleşme imzalama işlemlerini İdarenin kullanıma açacağı bloklar arasından gerçekleştireceklerdir.” 

Firma Bilgisi: Toki