Dileyene sıcak dileyene soğuk

AkzoNobel Marshall’ın 2012 sekiz renk ailesinde yer alan “Sıcak ve Soğuk Nötrler” pek çok renk seçeneği sunuyor

Dileyene sıcak dileyene soğuk

11 Ekim 2012 / emlakwebtv
“Renklendir Hayatı” sloganı ile AkzoNobel Marshall, araştırmaları sonucunda belirlediği 2012 Teması, Renk Paleti ve Renkleri ile hayatı renklendirmeye devam ediyor. 2012’nin sekiz renk ailesinden olan sıcak ve soğuk nötrler, yaşam alanlarına farklı anlamlar kazandırmak isteyen farklı beğenilere hitap eden renkler sunuyor.

“Çıplak, moda ve şık” kavramlarının temsilcisi: Sıcak Nötrler
Keten bejinden kadifemsi güderiye, Cappucino’dan çikolata rengine, çıplak, moda ve şık kavramlarıyla bütünleşen Marshall’ın sıcak nötrler renk paleti, bulunduğu mekana, klasik, kadınsı bir dokunuşla konfor ve incelik yayıyor. Islak kum, sedef ve saten çağrışımları veren bir ton olarak öne çıkıyor. Somon renginin belli belirsiz izi, bu tonu ısıtıyor. Pudra pembeleri ve koyu yeşilimsi maviler ile uyum sergiliyor. Ana sıcak nötrler, anın atmosferi ile birlikte koyulaşma ve açılma eğilimi gösteriyor. Geçen yılın istiridye kabuğu boz kahverengi tonu, bu yılki palette, daha açık ve sıcak bir tonda karar kılmış durumda. 

Mütevazılık, natürellik ve berraklık arayanlara: Soğuk Nötrler
Gerçekte göründüğü kadar da soğuk olmayan Marshall’ın soğuk nötrleri, son derece mütevazı, natürel ve berrak. Birçok tonu kil, çakıl taşı, kurşun kalay alaşımı ve gümüş gibi metal tonlarını çağrıştırırken, diğerleri kağıt, kemik ve kuştüylerini akla getiriyor. Bu palet, sahile vuran nesneleri toplayarak geçinen birinin kulübesindeki değerli eşyalara benziyor. Marshall 2012 soğuk nötrler renk paleti, asi, gümüşi gri, parlak ve koyu kombinasyonlar için mükemmel bir zemin oluşturmak üzere sıcak yeşil tonlarının yanı sıra soğuk palette yer alan diğer nötrleri de bir araya getiriyor. Geçen yılın modern, soluk, endüstriyel grisi lilaya çalarken, bu yılın renk tonu ise daha çok sıcak yeşil tonları içeriyor.