Dinozorlar Ankara bütçesini sarsar mı?

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin inşa ettiği Ankapark Projesi için satın alınan dinozor maketlerine 8 milyon 664 bin 992 TL harcandığı ortaya çıktı

Dinozorlar Ankara bütçesini sarsar mı?

Cumhurbaşkanlığı Sarayı ile birlikte ülke gündemine oturan "israf" tartışmaları, bu kez Atatürk Orman Çiftliği arazisinde hayata geçirilecek Ankapark projesine sıçradı. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilmeye hazırlanan Ankapark Projesi için satın alınan dinozor makenlerinin 8 milyon 664 bin 992 TL'ye satın alındığı ortaya çıktı. 

Robottan dinozorlara: Bilim kurgu ve gerçek denklemi
Geçtiğimiz haftalar içerisinde "robot" tartışmalarına sahne olan Ankara gündemi, Çiftlik Kavşağı'na konulan dev robot maketlerinin yerine dinozor maketlerinin yerleştirilmesiyle farklı bir boyuta sıçradı. Kavşaktaki maketin de içinde yer aldığı "dinozor"ların tamamına 9 milyon TL'ye yakın bir para hacandı. 

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ihaleyi kazanan DEHA Altyapı A.Ş. isimli firmanın internet sitesinde yayınladığı sonuçlara göre, dinozor ve kamuflaj malzemeleri için 7.5 milyon TL, dinozor iskelet ve fosilleri için de 1 milyon 179 bin 643 TL ödeme aldı. 

Ankapark Projesi'nin tamamlanacağı süreye dek yapılan harcamaların 1.5 milyar TL'yi bulması bekleniyor