DKY Ada projesinde yıkım başladı

DKY İnşaat'ın Kartal'da inşa edeceği DKY Ada projesi için düğmeye basıldı. Projenin hayata geçirileceği arazide yer alan 24 bloklu AKEL Sitesi'nde yıkım işlemlerine başlandı

DKY Ada projesinde yıkım başladı

DKY İnşaat tarafından Kartal'da yer alan Akel Sitesi'nin arazisi üzerine inşa edilecek DKY Ada projesi için ilk adım atıldı. 24 Bloktan oluşan Akel Sitesi'nde yıkımlar, site sakinleri ve Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz'ün de katıldığı bir organizasyonla start aldı.

DKY Ada sitesinde düğmeye basıldı
DKY İnşaat Kartal'da hayata geçireceği üçüncü kentsel dönüşüm projesi olma niteliği taşıyan DKY Ada için çalışmalarına başladı. Projenin hayata geçirileceği alan üzerinde yer alan Akel Sitesi'nde 24 blokta yıkım çalışmaları başladı. Proje alanına 750 konuttan oluşan DKY Ada projesi inşa edilecek. Yıkım çalışmaları 2 ay sürecek ve ardından DKY Ada projesinin temelleri atılacak.

DKY Ada projesinde yıkım başladı

Akel sitesi sakinlerinin yaşamlarına DKY Ada sitesi bünyesinde devam edeceğini ve aile konsepti olan bir proje inşa edeceklerini söyleyen DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya, dönüşüm için 301 hak sahibi ile anlaşma sağladıklarını belirtti. DKY Ada projesi hakkında da bilgi veren Dumankaya:

"Kartal potansiyeli çok yüksek bir bölge, DKY Kartal ve DKY Sahil’den sonra 3. Kentsel dönüşüm projemize başladık. Kartal Bölgesine yatırım yapmaya yepyeni projeler ile devam edeceğiz" dedi. 

Öz: "Kartal'da dönüşüm devam ediyor"
Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz de, Kartal'a yönelik yatırımlarından dolayı DKY İnşaat'a teşekkür ederek, bölgede dönüşümün tüm hızıyla devam ettiğini söyledi. Öz:

"Bugün itibariyle deprem riskinden kurtardığımız vatandaşlarımızın sayısı 22 bine ulaştı. Kartal Kentsel Dönüşüm’de öncü ilçe olmaya devam edecek"  ifadelerini kullandı. 

Firma Bilgisi: Dky Inşaat
Proje Bilgisi: DKY Ada