DKY’den mahalle konseptinde dönüşüm

DKY İnşaat, İstanbul’u mahalle konsepti ile dönüştürecek. Şirketin öncelikli hedef bölgeleri Kadıköy, Ataşehir, Maltepe, Kartal, Haliç ve Kağıthane

DKY’den mahalle konseptinde dönüşüm

14 Haziran 2013 / Bülent Yoldaş / Posta Gazetesi

İbrahim Dumankaya ve Halit Dumankaya’nın ticari faaliyetlerine ayrı ayrı devam etme kararı almasının ardından İbrahim Dumankaya Holding, DKY İnşaat, DKY Otomotiv, DKY Sigorta, Dumankaya Yapı Malzemeleri şirketleri ile faaliyetlerine devam edecek.

Kentsel dönüşüm projelerine odaklanmayı hedefleyen DKY inşaat dönüşlümde mahalle konseptini öne çıkartacak. DKY İnşaat’ın mahalle konsepti ile şehir merkezlerinde kullanım alanlarının verimli tasarlandığı projeler geliştireceğini belirten İbrahim Dumankaya Holding ve DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya, öncelikle ev hanımlarının hassasiyetlerini dikkate alarak projeler geliştireceklerini ve kaliteden ödün vermeden rekabetçi fiyatlarla tüketicilerin karşısına çıkacaklarını anlattı.

İlk adımı Anadolu’da atacak

Ana konularının gayrimenkul geliştirme olduğunu ifade eden Ali Dumankaya, şirket olarak kentsel dönüşüm projelerine de önem verdiklerini, kentsel dönüşümde çok aktif bir oyuncu olma yolunda 4 aydır saha çalışmaları yaptıklarını kaydetti. Ali Dumankaya, “Kullanışsız daireler yerine, eskidikçe değeri artan daha yaşanabilir projeler üreteceğiz” dedi. Ali Dumankaya, İstanbul’da Anadolu yakasında Kadıköy, Ataşehir, Maltepe ve Kartal, Avrupa yakasında ise Haliç ve Kağıthane’nin öncelikli hedef lokasyonları arasında olduğunu belirtti. İlk projelerini Anadolu yakasında hayata geçirmeyi düşündüklerini ve bu yıl sonuna yetiştirmeye çalışacaklarını söyleyen Ali Dumankaya, “Şehir merkezlerinde büyük alanların dönüşümünü de hedefliyoruz. Haliç bölgesinde konut ağırlıklı olacak” dedi.