DKY İnşaat, Tekel Evleri’ni yeniden kazandıracak

Yenilikçi yapısı ile kentsel dönüşüme yönelen DKY İnşaat, İstanbul Maltepe’de bulunan Tekel Evleri’ni yenilemeye hazırlanıyor

DKY İnşaat, Tekel Evleri’ni yeniden kazandıracak

11 Aralık 2013 / emlakwebtv
‘Yeniden İstanbul’ sloganıyla kentsel dönüşüm projelerine yoğunlaşan DKY inşaat, İstanbul Maltepe’de bulunan Tekel Evleri’ni kentsel dönüşüm kapsamında yenilemeye hazırlanıyor. Sitedeki hak sahipleriyle görüşüp, anlaşmalara devam eden DKY İnşaat ilk kazmayı 2014 yılının ikinci yarısında vurmayı planlıyor. 15 bin metrekare alanda gerçekleştirilecek projede geleneksel aile yapısına uygun konutlar inşa edilecek.

DKY İnşaat, Tekel Evleri sakinleriyle bir araya geldi
Bölgede çalışmalarını yürüten DKY İnşaat, bu kapsamda Tekel Evleri sakinleriyle bir araya geldi. Kat maliki ve aileleriyle bir araya gelerek sorularını yanıtlayan DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya, sitenin 6306 nolu yasadan faydalanabilmesi için gerekli olan 2/3 çoğunluğa ulaşmada sona yaklaştıklarını belirtti.


Dumankaya: “Mimari kaliteden ödün vermeden İstanbul’da sağlam binalar inşa etmek bizler için görev niteliğinde”
Bölgenin değerine dikkat çeken Dumankaya, “Tekel Evleri 43 yıl önce zorlukla kurulmuş bir site ve deprem riskinin çok yüksek olduğu İstanbul’da bulunuyor. Zaman artık bizlere sağlam yapılar inşa etmemiz gerektiğini gösteriyor. Mimari kaliteden ödün vermeden İstanbul’da sağlam binalar inşa etmek bizler için görev niteliğinde. Bu bilinçle bu özel projeye başladık. Binaların riskli olup olmadığının tespitinden sonra Tekel Evlerinin dönüşümünün önündeki engellerde kalkacak” dedi.

Dumankaya: “DKY İnşaat olarak her kentsel dönüşüm projemizde kapsamlı bir ön çalışma yapıyoruz”
Bölgenin ihtiyaç ve dinamiklerini şirket bünyesindeki uzman kadroyla birlikte tespit edip değerlendirdiklerini ifade eden Ali Dumankaya, “DKY İnşaat olarak her kentsel dönüşüm projemizde kapsamlı bir ön çalışma yapıyoruz. Arsa ve kat maliklerinin beklentileri de göz önünde bulundurularak; mahalle temalı, geleneksel aile yapısına uygun, sosyal altyapısı düşünülmüş, yaşamı ve doğayı merkez alan kentsel yenilenme projeleri ortaya çıkarmaya çaba gösteriyoruz” diye konuştu.

Organizasyonda kentsel yenilenme süreci hakkında düşüncelerini ifade eden hak sahipleri, İstanbul’un bir gerçeği olan depremden dolayı endişeyle yaşadıklarını ve bu endişeden kurtulmanın tek yolunun güvenilir bir firma ile kentsel dönüşüme “evet” demekten geçtiğini belirttiler.

Firma Bilgisi: Dky Inşaat