DKY'ye ABD'li ortak

ABD'nin inşaat devi Amstar Global Partners'a ait AGP Gayrimenkul, DKY Grubu bünyesinde yer alan Ege İnşaat'ın yüzde 50'sini satın aldı

DKY'ye ABD'li ortak

DKY Grubu bünyesinde faaliyet gösteren Ege İnşaat'ın yüzde 50'si ABD'li inşaat devi Amstar Global Partners'a ait AGP Gayrimenkul'e satıldı.

DKY'ye ABD'li ortak
Dumankaya'dan ayrılarak DKY İnşaat'ı kuran İbrahim ve Ali Dumankaya'ya ait DKY Grup Bünyesinde faaliyet gösteren Ege İnşaat'ın yüzde 50'si ABD'li İnşaat devi Amstar Global Partners'a satıldı. Hürriyet'ten Gülistan Alagöz'ün haberine göre taraflar, ortaklık anlaşması için Rekabet Kurumu'nu başvurularını yaptı. Konuyla ilgili bir açıklama yapan DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya, yeni ortakları ile İstanbul'da gayrimenkul projeleri geliştirmeye hazırlandıklarını açıkladı. Firma, geçtiğimiz günlerde Tuzla'da satışa sundukları 722 konutluk projenin ardından İstanbul Yenisahra'da da kentsel dönüşüm projesi yürütmekteydi.

DKY İnşaat Lokum Evler

Dumankaya da Kuveytli firma ile güç birliği yapmıştı
Uğur Dumankaya yönetimindeki Dumankaya İnşaat'ın geçen aylar içerisinde Kuveytli Gayrimenkul Firması Al Mazaya ile ortaklık anlaşması imzalamasının ardından, iki Dumankaya firması da dev inşaat firmalarıyla önemli ortaklık anlaşmaları imzalamış oldu.

1963 yılında İbrahim ve Halit Dumankaya kardeşler tarafından kurulan Dumankaya Grubu’nda 1990’lı yıllarda ikinci kuşak işbaşı yapmış, Uğur Dumankaya ve Ali Dumankaya yönetimindeki şirkette yönetim 2013 yılında değişmişti. Aile şirketinden ayrılan Ali Dumankaya da DKY inşaatı kurmuştu.

Son proje Lokum Evler
DKY İnşaat ve Metropolist Yapı ortaklığı Kartal’da yer alan ofis projesi Metrowin Tower’dan sonra bu kez de Aydınlı’da Lokum Evler projesiyle dikkat çekmişti. Teslim tarihinin 2016 Aralık ayı olacağı ön görülen projede Eylül sonuna kadar devam edecek lansman özel indirimi sayesinde ; 328 bin TL’den başlayan 2+1 daireler %30’a varan indirim avantajıyla 237 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulurken, 430 bin TL’den başlayan 3+1 daireler %30’a varan indirim avantajıyla 310 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.