DKY Yenisahra İstanbul'a örnek olacak

Kentsel dönüşüm çalışmalarını Yenisahra'da sürdüren DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya, projenin İstanbul'a örnek olacağını söyledi

DKY Yenisahra İstanbul'a örnek olacak

DKYİnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya, Yenisahra'nın İstanbul'da kentsel dönüşümü fazlasıyla hak eden bir bölge olduğunu belirterek: 'Burada, 238 bin metrekare alanda İstanbul’a örnek olacak bir kentsel dönüşüm projesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Geniş bir mimari ekibin yanında, Türkiye’nin en önemli şehir plancılarıyla ve sosyologlarla bölgenin dinamiklerine en uygun konsept projeyi geliştirmek için yoğun mesai harcıyoruz. Yenisahra’da hayata geçireceğimiz projenin içerisinde konut, rezidans, ticari alanlar, okul, yeşil ve sosyal alanlar olacak.' dedi.

Kimseye tutamayacağımız sözler vermedik
Yeniden İstanbul temasıyla başlattığı kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında Yenisahra bölgesindeki hak sahipleriyle buluşan DKY Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya, bölgede kimseye tutamayacakları sözler vermediklerini söyledi. İlk ve ikinci etap imzalarının atındığına da değinen Dumankaya bu yılın sonunda üçüncü ve dördüncü etap imzalarının tamamlanarak, projeye ilk kazmanın vurulacağını söyledi.