DM Yatırım'dan Afrika'ya iki dev yatırım

DM Yatırım İnşaat, Senegal'in başkenti Dakar'da hayata geçireceği iki yeni proje için, Senegalli devlet yetkilileriyle anlaşma imzaladı

DM Yatırım'dan Afrika'ya iki dev yatırım

Doğanlar Yatırım Holding ve Miller Holding ortaklığı ile kurulan DM Yatırım, Afrika'nın dikkat çekici pazarlarından biri olan Senegal'de iki dev proje hayata geçirecek. Firma, Senegal'in başkenti Dakar'da hayata geçirilecek 200 milyon dolarlık projenin ilk kısmını kapsayan 105 milyon dolarlık anlaşma için, devlet yetkilileriyle bir araya geldi. Başkent Dakar'da inşa edilecek olan toptancı hali kompleksi ve lojistik merkezi için gerçekleştirilen imza törenine, Senegal Başbakanı Muhammed Bun Abdullah Dionne ve Senegal Ticaret Bakanı Alioune Sarr da katıldı. 

Tarım üretimine destek olacak proje
DM Yatırım İnşaat tarafından yapımı üstlenilen projelerin, Senegal ekonomisi için büyük bir önem taşıdığını belirten Senegal Başbakanı Muhammed Bun Abdullar Dionne: "Tarım üretiminin artmasına olanak sağlayacak toptancı hali kompleksi projesini hayata geçirmek Senegal için büyük bir önem taşıyor. Her iki projenin de halkımızın yaşam kalitesini yükselteceğine inanıyoruz. DM Yatırım İnşaat ile yaptığımız bu işbirliği, ileride birlikte hayata geçireceğimiz projeler için ilk adım niteliği taşıyor..." ifadelerini kullandı . 

Senegal halkına ve ekonomik faaliyetlerine destek sunacak iki önemli proje için Senegal hükümeti ile anlaşmaktan mutluluk duyduklarını açıklayan DM Yatırım İnşaaat Kurucu Ortağı Miller Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mert Mildon da projenin DM Yatırım İnşaat'ın ilk yurt dışı yatırımı olduğuna dikkat çekti. Mildon: 

"Çanakkale'den yola çıktık, şimdi ülkemizden 7 bin kilometre uzakta, Afrika'da iki dev projeye imza atıyoruz. En büyük gururumuz ise projelerde Türk imzasının yer alacak olması" ifadelerini kullandı.