Doğal taşlara yönelim arttı

Tureks Stone Yöneticisi Gökçen Anlı, geri dönüşüm hassasiyetiynin gelişmesiyle birlikte, herhangi bir kimyasal madde içermeyen doğal taşlara yönelimin arttığını söyledi

Doğal taşlara yönelim arttı

Günümüzde doğal ürün kullanımının artması ile birlikte doğal taş kullanımının genişlediğini belirten Gökçen Anlı; “ Doğal taş tamamen doğadan çıktığı gibi kullanılan ve oluşumunun izlerini yapısında taşıyan tek yapı malzemesidir. Her hangi bir kimyasal ve sağlığa zararlı madde içermemesi, içindeki bileşenlerin birbirleriyle ve daha birçok farklı malzeme ile karıştırılabilmesi nedeniyle son günlerde yapı sektöründe çok popüler” dedi.

Aynı zamanda doğal taş ürünlerin üretim teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte inceltilip hafifletildiğine de dikkat çeken Anlı; “İçeriğinde herhangi bir katkı maddesi bulunmadığından gönül ferahlığıyla ev ve ofislerde kullanılabilen doğal taşlar, doğru ebatlandığında cepheye fazla yük bindirmez. Çok kısa zamanda monte edilebilir özelliği ile hem zamandan ve işçilikten tasarruf sağlar hem de sağlam yapısı ile yıllara meydan okur” şeklinde konuştu.