Doğal taşların rengi seramikte

Doğal taşların renk ve yüzeylerini seramiğe yansıtan Edilgres, iç ve dış mekanlar için geliştirdiği 'Pietra Basaltina' serisini tüketicinin beğenisine sunuyor

Doğal taşların rengi seramikte

İtalyan Edilgres, geliştirdiği yeni doğa koleksiyonu ile seramikte farklı kompozisyonlar sunuyor. Edilgres’in ortaya çıkardığı ‘Stone Lab’ koleksiyonunun doğala en yakın 10 serisinden biri olan ‘Pietre Basaltina’, Kale Italia teknolojisiyle üretilerek tüketicinin beğenisine sunuluyor.

Edilgres, İtalya’nın Bolsena Gölü bölgesindeki yüksek silikon içerikli magma kayasından ortaya çıkan bazalt taşını, Pietra Basaltina serisi ile yaşam alanlarına taşıyor. Çok sert bir yüzeye ve porfirik yapıya (kayacı oluşturan tanelerin farklı boylarda olması) sahip demir gri renkli kaya, bu alanda geniş bir ürün portföyü sunan Edilgres’in uzmanlığı ile birebir seramiğe yansıtılıyor.

Doğada bulunan taşların renk ve yüzey dokularının olduğu gibi korunduğu ve bu özel taşların orijinal güzelliğinin tekrar ortaya konulduğu bir üretim sürecinden geçen ‘Pietra Basaltina’, doğal taşın eşsizliğini ve şıklığını yaşam alanlarına yansıtmayı sevenlere cevap veriyor.