Doğalgaz faturaları 3 taksit halinde ödenebilecek

İGDAŞ, kış döneminde yüksek gelen doğalgaz faturalarının vade farkı olmadan 3 taksit ile ödenebileceğini açıkladı

Doğalgaz faturaları 3 taksit halinde ödenebilecek

Soğukların artması ile birlikte doğalgaz tüketiminin de artması tüketicilerin faturlarının kabarmasına neden oldu. Konu ile ilgili İGDAŞ, sadece kış dönemine özel olarak yüksek doğalgaz faturaları 3 taksit halinde ödenebileceğini açıkladı. 

Faturaların, kredi kartı ile vade farksız 3 taksitte ödenebileceğini belirten İGDAŞ, katılım şartlarının bankadan bankaya farklılık gösterdiğini belitti. Katılım şartlarına göre; Denizbank, Garanti Bankası, TEB, BURGANBANK limitsiz, Akbank, İş Bankası ve Yapı Kredi Bankası 100 TL ve üzeri, HSBC Bank 250 TL üzeri ve Vakıflar Bankası 50 TL ile 2 bin TL arasında olan limitleri kapsıyor. İstanbul genelinde 5.6 milyon abonesi bulunan İGDAŞ, 500-600 lirayı bulan faturalar için, bir çok vatandaşı ilgilendiren açıklamada bulundu.

 

Doğalgaz faturaları 3 taksit halinde ödenebilecek

 

İGDAŞ'tan doğalgaz faturalarına 3 taksit uygulaması ile ilgili yapılan yazılı açıklama şöyle; 

''Kış aylarının yüzünü iyice göstermesiyle düşen hava sıcakları, ısınma giderlerini artırdı. İstanbulluların rahat, güvenli ve verimli ısınması için kentin her köşesine kesintisiz bir biçimde doğalgaz dağıtımını gerçekleştiren İGDAŞ, abonelerine faturalarını, kredi kartlarıyla vade farksız 3 taksitte ödeme imkânı sunuyor. Bu kampanyada Akbank, Denizbank, Garanti Bankası, HSBC Bank, İş Bankası, TEB, Vakıflar Bankası, Yapı Kredi Bankası ve Burganbank yer alıyor. Katılım şartları bankadan bankaya farklılık gösteren kampanya hakkında daha detaylı bilgiye www.igdas.com.tr adresinden ve bankaların şubelerinden ulaşılabilir.

Kampanya çerçevesinde anlaşma yapılan Denizbank, Garanti Bankası, TEB ve Burganbank’ta bir alt sınır olmaksızın tüm faturalara vade farksız kredi kartına 3 taksit avantajı sunuyor. Vakıflar Bankası 50 TL’lik limitle taksit kampanyasını uygularken Akbank, İş Bankası ve Yapı Kredi Bankası 100 TL’lik limit arıyor. HSBC Bank ise en az 250 TL ve üzeri faturaları 3 takside bölüyor.''