Doğallık ile dijital teknoloji Bien’de buluştu

Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı’na katılan Bien Seramik hakkında Pazarlama Müdürü Ebru Uzluer’den bilgiler aldık

6 Mart 2013 / emlakwebtv
Bien Pazarlama Müdürü  Ebru Uzluer, 2013 UNICERA Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı’nda trend belirleyecek yeni tasarımlarıyla katılan Bien Seramik’i emlakwebtv’ye şöyle anlattı.

“Bien, Aralık 2009’dan beri kullanmaya başladığı yer ve duvar karosu üretiminde Dijital Baskı Sistemleri ile Türkiye’de Dijital Teknoloji ile üretilen duvar karolarının ilk üreticisi oldu. 2007 yılından itibaren dünya pazarında da 5 kıtada; Amerika, Kanada, İspanya, İsrail ve Yunanistan başta olmak üzere ihracat yaptığı ülke sayısını 28’den 55 ülkeye çıkararak, dünya seramik pazarında öne çıkan kurumlar arasına girmeyi başardı.
Bien, yer ve duvar karolarında 20x42,5 cm’den 40x60 cm’ye 10x10cm’den 60x120 cm’ye kadar değişen çeşitli boyutlarda çoklu üretim yapabiliyor.
Bien, yenilikçi tasarımları, modern tasarımları ve sürprizleriyle öne çıkarak, sadece Türkiye’de değil dünya çapında da öncü bir üretici olarak seramikteki gücünü yansıtıyor.
Bien Türkiye’de dijital teknojiyle duvar karosu üreten ilk marka. Teknoloji ve tasarımı bir araya getiren ürünlerimiz ile UNICERA Fuarı’nda farklılık yaratacağımıza inanıyoruz. Hem tasarım ve hem de üretim ekibimizin uzun süredir yaptığı çalışmaların karşılığını yeni sezonda alacağımızı düşünüyoruz. Fuara özel ürünlerimizi ilk defa sunacağımız için büyük bir heyecan duyuyoruz.” 

Ürün gamına her yıl 30 ürün eklediklerini vurgulayan Uzluer, sözlerini şöyle sürdürdü: “2013 yılında duvar ve yer karolarının yanısıra seramik sağlık sektöründe yeni tasarımlarımızı pazara sunarak, dekorasyonda modanın belirleyicisi olmaya devam edecek. 2012’de toplam 35 milyon Euro değerinde sırlı porselen ve yer karosu fabrikasına yatırım yaptı. İhracat ciromuz ise 25 milyon dolar oldu. 2013’teki hedefimiz iç ve dışsatışlar toplamı 130 milyon dolarlık ciroya ulaşmak.”

Sektörde özgün tasarımların önem kazandığını belirten Ebru Uzluer, Dünyada 6. Avrupa’da da 3. büyük üreticiyiz. İhracat pazarında Türkiye önemli bir oyuncu. Bunu devam ettirebilmek için özgün tasarımlarla beklentileri karşılamak zorundayız” dedi.

Bien Seramik hakkında detaylı bilgi için www.bienseramik.com.tr

Firma Bilgisi: Bien