Doğru strateji benimseyen şehirler marka olur

Bayraktar: “kısıtlı kaynakları etkin kullanan, doğru stratejiler üreten şehirlerin marka olma yolunda ilerleyebilir”

Doğru strateji benimseyen şehirler marka olur

21 Ekim 2013 / emlakwebtv
Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, dünyada artık bölgesel ve yöresel gelişmenin üzerinde durulduğunu belirterek, kısıtlı kaynakları etkin kullanan, doğru stratejiler üreten şehirlerin marka olma yolunda ilerleyebileceğini söyledi.

Kurban Bayramını Trabzon’da hemşerileri ile geçiren Bakan Erdoğan Bayraktar seçim bölgesinde her ilçeye ziyarette bulundu. Vatandaşlarla ve esnafla bayramlaşan Bayraktar, vatandaşlarla da sohbet etti.

Bayraktar: “Trabzon'u topyekun kalkındırmak için yeni projeler üretiliyor”
Trabzon’un sanayi bakımından biraz geride olduğunu anacak Trabzon'u topyekun kalkındırmak için yeni projeler üretildiğini söyledi. Bakan Bayraktar, 2014 yılının Trabzon için büyüme ve ihracatta yükseliş yılı olması çağrısında bulundu. Trabzon’un gelişimi hem bölge hem de şehir için çok önemli olduğunu belirterek, dünyada bölgesel ya da yöresel gelişmenin son dönemde üzerinde durulan bir konu haline geldiğini ifade etti.

Bayraktar: ” Hükümet olarak ülke çapında planlı şehirleşme için politikalar geliştirdik”
Kısıtlı kaynakları etkin kullanan, doğru stratejiler benimseyen şehirlerin marka yolunda ilerleyebileceğine dikkat çeken Bayraktar, ” Hükümet olarak ülke çapında planlı şehirleşme için politikalar geliştirdik. Denetiminde gerekli düzenlemeleri yaptık. Rasyonel şehircilik politikasını ülkemizin her köşesinde uygulayacağız. Trabzon için düşünmeye bu anlayışla başlamamız lazım” diye konuştu.

Çözüm sürecine de değinen Bakan Bayraktar, çözüm sürecinden bu yana şehit haberi gelmediğini belirterek, “ Allah inşallah bundan sonra da getirmesin. Hükümet olarak bu problemi de çözeceğiz. Elimizden ne geliyorsa ülkemizin gelişmesi için çalışıyoruz. Etrafımızdaki bütün sıkıntılara, istikrarsızlıklara rağmen Türkiye istikrarını koruyor” diye konuştu.

Proje Bilgisi: N Şehir