Doğuş Holding'den Galataport açıklaması

Karaköy'de yapılan ÇED toplantısı 'Kent Savunması' grubunun protestolarıyla yarıda kesilen Galataport projesi ile ilgili açıklama yapan Doğuş Grubu: 'Sahil halka açılacak.' dedi

Doğuş Holding'den Galataport açıklaması

Mayıs 2013 tarihinde yapılan Galataport ihalesini 702 milyon dolara kazanan Doğuş Holding, Çevresel Etki Değerlendirme toplantısının protestolar nedeniyle yarıda kesilmesinin ardından bir açıklama yaptı. Yaptığı açıklamada, sahilin şu anda halka kapalı olduğunu söyleyen firma: 'İstanbul'un en güzel sahili projeyle birlikte halka açılacak. Şehirli yaşam dünyadaki örnekleri gibi yepyeni bir kapıdan denizle buluşacak.' dedi. 

Projeyle birlikte 60 bin metrekarenin üzerinde bir alanın halkın kullanımına açık meydan, sahil bulvarı, yeşil alan ve yürüyüş yolu olarak tasarlandığını açıklayan Doğuş Holding: 'Sahada yer alan tescilli binaların restorasyonu ile İstanbul'un çok değerli tarihi binaları şehre geri kazandıralacak. Yalnızca yayalara açık sokaklardan Boğaz'a görsel ve fiziksel erişim sağlanması hedefleniyor.' ifadelerine yer verdi.