DOKTORLAR İSTEDİ, TOPOĞLU İNŞA ETTİ

Topoğlu İnşaat, sektörde yapılmayanı yaptı ve doktorlara özel ilk muayenehane merkezini inşa etti. Proje, Sağlık Bakanlığı standartlarına uyumu ile dikkat çekiyor

DOKTORLAR İSTEDİ, TOPOĞLU İNŞA ETTİ

Topoğlu İnşaat, Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdi. Şirket, doktorlara özel ilk muayenehane merkezi olan Vital Fulya'yı inşa ederek, satışlarını başlattı. Fulya'da yer alan proje, Sağlık Bakanlığı'nın standartlarına yüzde 100 uyumlu. Fulya'daki muayenehaneleri bünyesinde toplayacak Vital Fulya'nın yatırım bedeli ise 40 milyon dolar. Şirketin yeni hedefi de aynı marka ile 5 yıl içinde 50 adetlik bir sağlık zinciri oluşturmak.

Ocak 2015'te faaliyette
Topoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Davut Topoğlu, Vital Fulya'nın Ocak 2015'ten itibaren faaliyete başlayacağını belirtti. Topoğlu ayrıca, projeyi Sağlık Bakanlığı'nın en son yayınladığı genelge ve yönetmeliklere uygun olarak tasarladıklarına da vurgu yaptı.

Asansörü ambulans taşıyacak
Vital Fulya, 12 katta 11 bin metrekare alana sahip. Merkez, 170–750 metrekare arasında değişen 32 kiralık muayenehane ile 100'den fazla doktora ev sahipliği yapacak. Sağlık sektörüne uygun materyallerin yer aldığı projede, antibakteriyel lavabolar ve kendi kendini temizleyen nanoteknolojik boya kullanıldı. Cafe–restoranın da bulunduğu projede 150 araç kapasiteli bir otoparkta mevcut. Binanın en önemli özelliklerinden biri de ambulans asansörü. Hastalar görüntüleme katlarına ambulans ile birlikte inebilecek.