Dome Mimarlık Londra’dan ödülle döndü

Europa Property Awards 2013 ( Avrupa Gayrimenkul Ödüllerin ) de Dome Mimarlık Via Properties Hause & Suites projesi ile ödüle laik görüldü

Dome Mimarlık Londra’dan ödülle döndü

26 Eylül 2013 / emlakwebtv
İngiltere’nin başkenti Londra’da her yıl düzenlenen Europa Property Awards 2013 ( Avrupa Gayrimenkul Ödüllerin ) de Dome Mimarlık Via Properties Hause & Suites projesi ile ödüle laik görüldü. Dome Mimarlık Kurucu Ortağı Murat Yılmaz ödüller hakkında konuştu: “Yarışmadaki ödüllerin % 50 sini Türkiyedeki projeler aldı. Yapılan projelere baktığımızda ülkemiz ve geleceğimiz açısından çok umut ve gurur verici olduğunu gördük. Tüm dünya durağan haldeyken Türkiye’nin hareketli ve kaliteli olması katılan her proje için takdire laik görülmüştür. Londra’da yapmış olduğumuz görüşmelerde uluslar arası firmalarla görüşme fırsatımız oldu. Yunanistan, Rusya ve doğu blok ülkeleri Türkiyenin enerjisinden ve gelişiminde çok etkilendiğini belirttiler”dedi. 

Yılmaz: “Türkiye’ye geleceği parlak, potansiyel yüksek bir ülke gözü ile bakıyorlar”
Yılmaz şöyle devam etti: “Görüşmelerde dışarıdan bir gözle Türkiye’ye geleceği parlak, potansiyel yüksek bir ülke gözü ile bakıyorlar. Bu çerçevede Avrupadaki deneyimlerle Türkiyedeki deneyimleri birbirlerimize aktarmamız gerektiğini gördük, iş birliği ve ortak proje geliştirmek için karar aldık.”