Dönüşüm temsilcilere anlatılacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, afet riski altındaki alanların dönüşümünü, 5 ilde sektör temsilcileriyle yapılacak toplantılarla anlatacak

Dönüşüm temsilcilere anlatılacak

4 Eylül 2012 / emlakwebtv
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, afet riski altındaki alanların dönüşümünü sektör temsilcilerine anlatacak.
Eylül sonunda ilk kazmanın vurulması beklenen afet riski altındaki alanların dönüşümünde yer alacak olan sektör temsilcilerine, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı  bilgilendirme toplantısı yapacak. “Depremin ne zaman geleceği belli değil,  ancak neler yapılacağı belli” sloganıyla yapılacak toplantıların ilki, bu ay İstanbul’da Bakan Erdoğan Bayraktar’ın katılımıyla başlayacak.  Daha sonra İzmir, Bursa, Kocaeli ve Van’da toplantılar devam edecek.
Sektör temsilcilerine kentsel dönüşüm anlatılacak
Belediye, müteahhit, mühendis odaları ve şehir plancıları temsilcilerinin katılacağı toplantılarda, İstanbul, İzmir, Kocaeli ve Bursa gibi nüfus yoğunluğunun fazla olduğu ve birinci derece deprem bölgesi olan illerde, yapılacak çalışmalar ile ilgili katılımcılara bilgi verilecek.
Toplantının ikinci ayağı 15 Eylül’de Van’da
Van’da meydana gelen ve 25 saniye süren 7.2 şiddetindeki depremin birinci yılına yaklaşılırken, sektör temsilcileri ile bakanlık yetkilileri Van’da buluşacak. Van’da aynı şekilde bir felaketin yaşanmamasına yönelik neler yapılabileceğinin anlatılacağı toplantı,  15 Eylül’de Bakan Erdoğan Bayraktar’ın katımlıyla geçekleşmesi bekleniyor.