Dönüşümün yapı malzemesi: Gazbeton

'Kentsel Dönüşüm Sürecinde Bina Yenileme Konferansı'nda' konuşan AKG Gazbeton Yönetim Kurulu Başkanı Levent Akgerman, bina dönüşümünde yapı malzemesi seçiminin büyük önem taşıdığını söyledi

Dönüşümün yapı malzemesi: Gazbeton

AKG Gazbeton’un ev sahipliğinde gerçekleştirilen 'Kentsel Dönüşüm Sürecinde Bina Yenileme' konferansı ile malzemeden güvenliğe her boyutu ile başta İstanbul olmak üzere Türkiye’deki dönüşüm ele alındı. Kentsel dönüşüm sürecinde yapı malzemesi seçiminin önemine değinen AKG Gazbeton Yönetim Kurulu Başkanı Levent Akgerman, 'Ülkemizdeki yapıların yüzde 50’sinin doğal afetler karşısında can güvenliği açısından yetersiz olması nedeniyle AKG Gazbeton olarak kentsel dönüşüm için sağlıklı bir tartışma zemini oluşturmaktan gurur duyuyoruz.' dedi.

Kentsel Dönüşüm süreçlerinin, sosyal ve kültürel açıdan ele alınarak değerlendirilmeye başlanmasını öneren Akgerman, malzeme seçiminin de büyük önem arz ettiğini söyledi. 'Yapı malzemesinde doğru  seçim için ise projelere değer katan, projelerin ömrünü uzatan,  projelere verimlilik ve ekonomi sağlayan ürünler kullanılmalı.' şeklinde konuşan Akgerman, AKG Gazbeton'un ürünleri hakkında da bilgi verdi. 

AKG Gazbeton’un 2013 yılı içinde pazara sunduğu Yeni Nesil Isı Yalıtım Plağı Minepor’un ise bina yenileme ve yalıtım için kusursuz çözüm sunan bir ürün olduğunun da altını çizen Akgerman; “Yatırımlarımızı yaparken sektörün ihtiyacı olan alanlara eğiliyor, paydaşımızın talep ve beklentilerine kulak veriyoruz” dedi.

İngiliz Kültür Mirası “Tarihi Çevrede En iyi Bina” ve Avrupa’daki bina yenileme çalışmaları ile de tanınan mimar Jamie Fobert, konferansta bina yenileme süreçleriyle ilgili deneyimlerini paylaştı.

Uluslararası camianın projeleri ve ödülleriyle renklenen konferans AKG Gazbeton’un yeni ürünü mineral esaslı A1 sınıfı hiç yanmaz ısı yalıtım plağı Minepor’un sektörün önde gelen isimleriyle tanıştırıldığı kokteyl ile sona erdi.