Döviz dalgalanmalarından "gurbetçiye" fırsat çıktı

Döviz fiyatlarının Türk Lirası karşısındaki hızlı yükselişi, gurbetçilerin yeniden Türkiye'ye ilgi göstermesine neden oldu. Şahika Grup Yapı ortaklarından İç Mimar Murat Altuntaş, döviz dalgalanmasının gurbetçiler için önemli fırsatlar yarattığını söyledi

Döviz dalgalanmalarından

Döviz fiyatlarında yaşanan son dalgalanmalarla birlikte uzun zamandır Türkiye'ye yatırım yapmaya istekli olmayan gurbetçi vatandaşlar için önemli fırsatlar ortaya çıktı. Şahika Grup  Yapı Ortaklarıdan İç Mimar Murat Altuntaş, döviz fiyatlarının son dönemde Türk Lirası karşısındaki rekor yükselişiyle birlikte gurbetçi yatırımlarının önemli bir ivme kazandığını belirterek, bu artışın yurt dışındaki vatandaşlara önemli fırsatlar sunduğunu söyledi.

100 bin Euro'ya, 2+1 değil 3+1 daire alınabilir
Altuntaş, döviz birikimlerinin değerlendirilmesi yolunda gurbetçi vatandaşlara çağrı da yaparak: "Dövizdeki artışla birikimleri Türkiye’de daha da değerlendi. Örneğin, biriktirdikleri 100.000 Euro’yla daha önce 2+1 konut alabilirken, şu an aynı parayla 3+1 konut alabilir duruma gelindi.” dedi. 

Döviz dalgalanmalarından "gurbetçiye" fırsat çıktı

Gurbetçiye Beytepe tavsiyesi
Gurbetçi vatandaşların araştırmalarını iyi yapıp, kendini kanıtlamış ve gelişime açık konut bölgelerine yönelmelerini tavsiye eden Altuntaş, Ankara Beytepe'nin gelişime açık bir bölge olarak dikkate alınmasını önerdi. Bölgede LEMA Grup ve FERTAŞ İşbirliğiyle kurulan Şahika Grup'un hayata geçirdiği Parktepe Evleri projesine gurbetçi ilgisinin çok büyük olduğunu vurgulayan Altuntaş:

"Yaz döneminde çok sayıda gurbetçi, konut almak için bize başvurdu. Kalitesi geleceği ve yüksek yatırım değeri ile Parktepe Evleri, gurbetçilerden büyük ilgi gördü..." şeklinde konuştu. 

Açıklamasında Türkiye inşaat sektörünün son yıllarda gerçekleştirdiği atılımının dikkate değer olduğunu da belirten Altuntaş, Türkiye projelerinin Avrupa ile yarışır hale geldiğini ve bu durumun yatırımı kendi ülkesine yapmak isteyen gurbetçi için bir fırsat oluşturduğunu söyledi. 

Firma Bilgisi: Şahika Grup
Proje Bilgisi: Parktepe Evleri