Dubai Citscape ardından kalanlar!

8-10 Eylül 2015 tarihinde gerçekleşen Dubai Cityscape 2015 Fuarı ile ilgili olarak, ISTexpo Fuarcılık Genel Müdürü İsmail Sezen açıklamalarda bulundu

Dubai Citscape ardından kalanlar!

Büyük yankı uyandıran ve sektörün en önemli fuarlarından biri olan Dubai Cityscape 8-10 Eylül 2015 tarihinde gerçekleşmişti. Türkiye'den 61 firmanın katıldığı Dubai Cityscape Fuarı'nda Türkiye için 4 bin 200 metrekare alan ayrılmıştı. 

Satışlarını yapan, yeni projelerinin lansmanını fuarda gerçekleştiren Türkiye firmaları, fuar hakkında yorumlarda bulundu. Herkes memnun bir şekilde dönerken, inşaat sektöründe yeniden bir hareketlilik başladı.

Dubai Citscape ardından kalanlar!

“En Büyük Uluslararası Katılımı Gerçekleştiren Ülke” unvanı ile öne çıkan Türkiye için ISTexpo Fuarcılık Genel Müdürü İsmail Sezen şu açıklamalarda bulundu:

Gayrimenkul sektöründeki başarısı, güçlü, uzun vadeli potansiyeli ve uluslararası arenadaki başarıları ile Türkiye, geçen seneki katılımını ikiye katlayarak bu yıl da “Cityscape Global”e adeta çıkartma yaptı.

Katılımcı firmalarımızdan aldığımız bilgilere ve açıklamalarına göre; hem yüksek montanlı toptan satışlar hem de kurumsal ve bireysel yatırımcılara münferit satışlar gerçekleştirdiler. Satışların yanı sıra bazı firmalarımız ise Körfez yatırımcıları ve proje geliştiricileri ile uzun vadeli ortaklıklar için görüşmeler yaptılar. 

Dubai Citscape ardından kalanlar!Her ne kadar bölgede bazı siyasi, ekonomik karışıklıklar olsa da ve talepte iniş çıkışlar görünse de, ziyaretçilerin en güvenilen ve istikrarlı görünen pazarın Türkiye olduğunu dile getirmeleri, önümüzdeki yıllarda da ülkemize yatırımın daha da artarak devam edeceğinin en önemli göstergesidir.

Fuarda elde ettiğimiz bu başarı; halen dünyadaki en canlı ekonomileri barındıran Körfez, Ortadoğu ve Kuzey Afrika pazarlarına en önemli giriş kapısının Cityscape Global olduğunu yenileyen bir kanıt oldu. 
Cityscape Global 2015, Körfez halkının başta İstanbul olmak üzere tüm Türkiye’ye olan ilgileri ve ülkemize olan yakınlıklarını bir kez daha kanıtlanmış oldu.

Dubai Citscape ardından kalanlar!Bu önemli küresel buluşmada en çok konuşulan konulardan biri de; Körfez ve diğer uluslararası yatırımcıları İstanbul’da ağırlamaya hazırlanan Cityscape Turkey fuarının gerçekleştirilecek olması idi.

Dubai Citscape ardından kalanlar!