Dubai Index'te MOBDER Rüzgarı

Dünyanın en prestijli mobilya fuarlarından birisi olarak gösterilen Dubai Index'te Türkiye'yi MOBDER üyeleri temsil etti

Dubai Index'te MOBDER Rüzgarı

23 Mayıs 2014/Emlakwebtv
İtalya ve Fransa gibi dünyanın önde gelen mobilya devlerinin de katıldığı Dubai Index fuarında Mobilya Sanayicileri İthalat ve İhracatçılar Derneği(MOBDER) üyesi firmalar yeni koleksiyonlarıyla büyük ilgi gördü. Dört gün süren fuara üreticilerin yanı sıra, pek çok ülkeden mimar, yönetici ve sektör temsilcileri katıldı. 

Dünyanın en prestijli mobilya fuarlarından birisi olarak kabul edilen Dubai Index'te Türkiye'yi MOBDER ve dernek üyesi, Fatih Kıral, Metebronz, Casa, Mobi, By Kepi, Estetik Decor, Enne ve  Nil Mobilya, 800 metre karelik stand alanında temsil etti. 

Fuar ve derneğin yeni çalışmaları hakkında değerlendirmede bulunan MOBDER Başkanı Murat Tunç, “Derneğimiz artık daha profesyonel bir yaklaşımla danışmanlık hizmeti almaktadır. Brandanatolia marka yatırımı yapmak, vizyon geliştirmek ve geleceğe yönelik pazarlama stratejileri oluşturma konularında bize hizmet vermektedir. Böylece bugün sattığımıza değil, geleceğe yatırım yapıyoruz” dedi. Dünyanın en prestijli fuarında MOBDER üyesi mobilya markalarının yeni konsept ve koleksiyonlarıyla büyük beğeni topladığını dile getiren Murat Tunç, “Yükselen Türkiye algısından İtalyanlar çekiniyor. Bizim amacımız ürün satmaktan çok, konsept satmak ve daha kaliteli ürünlerle yurtdışında mobilya pazarında yer almak” açıklamasını yaptı. MOBDER markaları mobilya pazarında kg fiyatı 3.7 dolarlar olan ihracat rakamlarını, 9-10 dolar seviyesine yükselterek katma değeri yüksek mobilya ihracatının öncüsü oldu.