Dubai öncesi büyük buluşma

Beyoğlu Belediyesi, Çalık Holding ve TASCA (Türk – Arap Arap Ekonomi ve Stratejik İşbirliği Derneği) işbirliğiyle düzenlenen Türk Arap Gayrimenkul Forumu, Dubai Cityscape Fuarı öncesinde Türk ve Arap dünyasını İstanbul’da bir araya getirdi.

Dubai öncesi büyük buluşma

Beyoğlu Belediyesi, Çalık Holding ve TASCA (Türk – Arap Arap Ekonomi ve Stratejik İşbirliği Derneği) işbirliğiyle düzenlenen Türk Arap Gayrimenkul Forumu, Dubai Cityscape Fuarı öncesinde Türk ve Arap dünyasını İstanbul’da bir araya getirdi. Türkiye’nin ilk kentsel yenileme projesi Tarlabaşı360, Türk Arap Gayrimenkul Yatırım Forumu’nda, Arap yatırımcılara ‘örnek proje’ olarak tanıtıldı.

Forumda konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Beyoğlu Belediyesi’nin şehrin farklı bölgelerinde başlattığı, birbirinden bağımsız gibi görünen fakat aslında Beyoğlu’nda büyük değişimin yani bir bütünün parçaları olan dönüşüm projeleri mevcut. Bu projelerden en kapsamlısı da Türkiye’nin ilk kentsel yenileme projesi olarak hayata geçen Tarlabaşı 360. Taksim bölgesi, tarihi ve kültürel değerleri sayesinde İstanbul’da hepimizin gurur duyacağı, tüm kültürlerin buluştuğu yepyeni bir cazibe merkezi olacak” dedi.

Çalık Gayrimenkul Yönetim Kurulu Üyesi Feyzullah Yetgin ise, Türkiye’de Tarlabaşı 360 Projesi’nin kentsel dönüşümün öncüsü olduğunu ve referans niteliği taşıdığını belirtti. Projedeki ‘Dünya Kültürleri Merkezi’nin yaratacağı fırsatları vurgulayan Feyzullah Yetgin, “Arap ülkelerindeki yatırımcıların İstanbul'daki gayrimenkul tercihinde Avrupa yakası ön plana çıkıyor. Bunun en önemli nedeni Taksim’in Avrupa yakasında olması. Çalık Gayrimenkul’un Tarlabaşı360 projesi ise Taksim’e yakın değil, zaten Taksim’in kalbinde ve bu nedenle de Arap yatırımcılar için bir cazibe merkezi” şeklinde konuştu.