Dubai Prensi Ağaoğlu’nu ziyaret edecek

Dubai Cityscape Fuarı’nda emlakwebtv canlı yayınına katılan Ali Ağaoğlu, Dubai Prensi El Maktoum'un kendisini ziyaret için Türkiye’ye geleceğini açıkladı

5 Ekim 2012 /emlakwebtv / Bülent Yoldaş / Dubai
www. emlakwebtv.com dan canlı olarak yayınlanan Dubai Cityscape Global 2012 Fuarı'nda, gayrimenkul sektörüne yön veren bir çok isim www.emlakwebtv.com canlı yayının da emlakwebtv Genel Yayın Koordinatörü Bülent Yoldaş’ın konuğu oldu. İşte Ali Ağaoğlu'nun canlı yayın röportajı.

Emlakwebtv canlı yayınına konuk olan Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, Maslak 1453 projesinin fuardaki standını ziyaret eden Dubai Emiri ve Birleşik Arap Emirlikleri Başbakanı Şeyh Mohammed Rashid Al Maktoum’un oğlu Dubai Prensi Şeyh Hamdan Bin Mohammed Bin Rashid Al Maktoum’la neler konuştuğunu anlattı. Ağaoğlu, “Dubai Prensi El Maktoum, Maslak 1453 projesini çok beğendiğini anlattı. Özel olarak Türkiye’ye misafirim olarak geleceğini ifade etti. Tarihini önümüzdeki günlerde kararlaştıracağız” dedi.

Arap’lar Türkiye’de yaşamaya can atıyor
Ali Ağaoğlu, Cityscape fuarının dünyanın en önemli gayrimenkul fuarlarından biri olduğunu belirterek, Körfez bölgesinde ise rakipsiz bir fuar olduğunu söyledi. Mütekabiliyet yasasının çıkmasının önemine vurgu yapan Ali Ağaoğlu, “Mütekabiliyet Yasası, Türkiye’ye kaynak sağlayacak, cari açığını finanse edecek önemli enstrümanlardan biri. Dünyada en fazla nakit para Körfez’de toplanmış. Körfezli insanlar daha önce Londra’da, Paris’te emlak yatırımı yapıyorlardı. Bugün Türkiye’de emlak yatırımı yaptıklarında daha iyi yaşayacaklarını, daha iyi kazanacaklarını, çok daha rahat yaşayabileceklerini görmeye başladılar. Her Arap’ın Türkiye’de yaşamaya can attığını görüyoruz. Bunda, Türk dizilerinin, Başbakan Erdoğan’ın çalışmalarının büyük payı var” diye konuştu.

1453’ün yüzde 30’unu Körfez’e satarız
Ali Ağaoğlu, Maslak 1453 projesinin Türkiye’nin en büyüğü ve dünya çapında bir proje olduğuna dikkat çekerek, “Maslak 1453 projemizin ilk lansmanını Cityscape Fuarı'nda yaptık. İnanılmaz bir talep gördük. Ağaoğlu Grubu olarak mütekabiliyet yasası çıktıktan sonra, 2 sene içinde 2 milyar dolar civarında yabancıya konut satarak, Türkiye’ye döviz girdisi sağlayacağımıza inanıyorum ve bunun da sözünü veriyorum. Buradaki ilgide bunu başaracağımızı gösteriyor. Maslak 1453 projemizin de yüzde 30’undan fazlasını Körfez’e satarız” diye konuştu.