Düfa Thermal'den yüzde 50 tasarruf

Düfa Thermal Isı Yalıtım Sistemleri ısıtma ve soğutma giderlerinde %50’ye varan enerji tasarrufu sağlıyor

Düfa Thermal'den yüzde 50 tasarruf

Türkiye’de tüketilen enerjinin yaklaşık yüzde %37,2'si binalarda tüketilirken, bu enerjinin yaklaşık %60’ı ise binaları ısıtmak için harcanıyor. Enerji tüketimini ve faturasını düşürmek için alınabilecek önlemlerden olan binalarda ısı yalıtımı en verimli ve ekonomik çözüm olarak biliniyor.

Düfa Thermal'den tasarruf önerisi
Küresel ısınma ve yakıt fiyatlarına yansıyan artışlarla, ısı yalıtımının önemi yadsınamaz hale geldiği günümüzde Düfa Thermal Isı Yalıtım Sistemleri, iç mekanlardaki sıcaklık değeri ile dış alan arasındaki ısı dengesini sağlayarak, mekanları ısıtma ve soğutma için yapılan masrafların en aza indirgenmesine destek oluyor.

Düfa Thermal Isı Yalıtım Sistemleri, ısı yalıtımı sektörüne getirdiği verimlilikle atmosfere zarar veren gazların tüketimini en aza indirerek hava kirliliğini azaltırken, yüzde 50-55 arasında enerji tasarrufu da sağlıyor.

Düfa Thermal Ürün Yöneticisi Ertan Şafak “Son yıllarda ısı yalıtımının önemi sadece ülkemizde değil, tüm dünyada geçerli. Enerji kıtlığı, küresel ısınma ve yakıt fiyatlarına gelen artışla bu sorun daha da belirginleşti. TS 825’in yönetmeliğe girerek yapıların enerji karnelerinin çıkartılmaya başlanması, ısı yalıtımının zorunlu hale getirilmesi, sektörün genişlemesi ve genel bilinçlenme ile ısı yalıtımı sistemlerinde kalite ve güven arayışı ön plana çıktı. Düfa olarak, yüksek performansı ile dikkat çeken Düfa Thermal Isı Yalıtımı ile hem yüzde 55’lere varan oranda enerji tasarrufu sağlıyor hem de çevreye destek oluyoruz” dedi.

Mekanlarda yoğuşmayı, dolayısıyla küf ve bakteri oluşumunu engelleyerek sağlıklı yaşam alanları yaratan Düfa Thermal Isı Yalıtım Sistemleri, hem üretim teknolojisi bakımından, hem de sistemin getirdiği çevresel avantajlar bakımından doğaya saygılı bir sistem olma özelliği taşıyor.

TS825 yönetmeliğine uygun TSEK belgeli olan Düfa Thermal’in levha yapıştırıcısı, sıva ve dekoratif sıvaları da TSE belgeli oluşu ile de sektör tarafından tercih ediliyor.