Dumankaya Ailesi: Sayın Cumhurbaşkanım, hakkınızı helal edin

Dumankaya ailesi bugün gazetelere verdiği ilanlar aracılığı ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan helallik istedi

Dumankaya Ailesi: Sayın Cumhurbaşkanım, hakkınızı helal edin

Dumankaya ailesi bugün gazetelere verdiği ilanlar aracılığı ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan helallik istedi. Dumankaya ailesi adına Halit Dumankaya tarafından verilen ilanda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslenildi. 

En büyük gafletim gerçek yüzlerini görememek

Dumankaya, Gülen Cemaati'ne eğitime destek için yardım yaptığını belirterek, ''“Ailemiz ve aile şirketimizde yoksula, hayır işlerine yardım, bir ana baba vasiyetidir. Yaptığımız yardımları hiçbir kurum ve yapı gözetmeden; din, dil ve ırk ayrımı yapmadan her zaman ülkemiz gençlerinin daha iyi şartlarda eğitil almalarını sağlamak amacıyla eğitim ve öğretim konusunda yaptım. 17-25 Aralık tarihine kadar yaptığımız bu yardımlardaki en büyük gafletim yardım yaptığımı kuruluşların gerçek yüzünü görememektir. 17-25 Aralık itibariyle her geçen gün kirli yüzleri ortaya çıkan bu yapı ile ilişkilerimizi kestik.” 

Hayırdan şer doğdu

''Hayırdan şer doğdu'' ifadesinin de yer aldığı ilanda, ''Hayır adına şer’e karışanları lanetliyor, FETÖ terör örgütü bu yapıya mensup diğer şer güçleri ile ne şahsım ne de ailemin adının bir arada anılmasını istemiyorum” denildi.

Hakkınızı helal etmenizi temenni ediyoruz

Darbe girişimini lanetleyen Dumankaya ailesi, ''15 Temmuz darbe girişimin de lanetlendiği ilan, “FETÖ terör örgütüyle cansiperane mücadele eden kahraman polis teşkilatımıza, gözbebeğimiz askerlerimize, her şeyini ortaya koyan aziz milletimize ve bu milli ruhun yeniden dirilişinin sembolü olmuş siz sayın Cumhurbaşkanımız ve başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’a minnet ve şükranlarımızı arz ediyor, hakkınızı helal etmenizi temenni ediyoruz.” ifadeleri ile Cumhurbaşkanına seslendi. 

Dumankaya Ailesi: Sayın Cumhurbaşkanım, hakkınızı helal edin

Halit Dumankaya 1 ay tutuklu kalmıştı

''FETÖ/PDY'ye finansal destek sağladıkları'' gerekçesiyle geçtiğimiz Nisan ayında düzenlenen himmet operasyon ile Dumankaya Holding üst düzey yöneticileri gözaltına alınmış, tutuklanan Dumankaya Holding Murahhas üyesi Halit Dumankaya 1 ay sonra tahliye edilmişti. 

Dumankaya İnşaat'tan ''Tek Vatan Tek Yürek'' mesajı

Dumankaya İnşaat internet sitesinin açılış sayfasında da 15 Temmuz 2016 Darbe Girişiminde hayatını kaybedenler için başsağlığı mesajı yer alıyor. 

Dumankaya Ailesi: Sayın Cumhurbaşkanım, hakkınızı helal edin