Dumankaya FETÖ soruşturmasında yeni gelişme

FETÖ'ye finansal destek sağladığı iddia edilen firmalara yönelik emniyet operasyonları kapsamında Dumankaya İnşaat'tan 4 kişi daha gözaltına alındı.

Dumankaya FETÖ soruşturmasında yeni gelişme

Fethullahçı Terör Örgütü'ne "himmet" ismi altında mali yardımda bulunduğu iddiasıyla yürütülen operasyonlar kapsamında Dumankaya İnşaat'ın 4 yöneticisi hakkında daha gözaltı kararı alındı. Gözaltı kararı alınan kişilerden birinin firmanın genel müdürü olduğu iddia edildi.

Dumankaya'da 4 gözaltı daha
Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı tarafından sürdürülen FETÖ/PDY-Himmet soruşturmasında daha önce yöneticileri hakkında tutuklama kararı alınan Dumankaya İnşaat'ın 4 yöneticisi daha gözaltına alındı. Gözaltına alınan isimler şöyle: "Genel Müdür Abdullah Yazıcı, Üretim Direktörü Mehmet Ziya Demirköl, Finans Direktörü Fuat Nedim Dölen, Eski Genel Müdür Veysel Erdoğan Bayoğlu..."

Finansal destek şüphesi
Yeni operasyonun alınan tanık ifadeleri doğrultusunda gerçekleştiği belirtilirken "himmet" ya da "burs" başlıkları altında finansal destek sağlama sürecinde etkin olan kişiler hakkında gözaltı kararı alındığına dikkat çekildi. Karar uygun olarak harekete geçen İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Ekipleri de söz konusu 4 kişiyi gözaltına aldı. Adı geçen kişilerden birinin ilk ifadesinin ardından serbest bırakıldığı, üç kişinin ise sorgularının devam ettiği belirtildi.