Dumankaya Fortune 500’de

Dumankaya İnşaat, 2011 Fortune 500 listesinde, Türkiye’nin en büyük 500 firması arasında yer aldı

Dumankaya Fortune 500’de

11 Temmuz 2012 / emlakwebtv

Gayrimenkul sektörünün önde gelen kuruluşlarından Dumankaya İnşaat şeffaflık ve modern kurumsal yönetim ilkeleri doğrultusunda hazırlanan finansal bilgileri ile Fortune 500 Türkiye listesinde yer aldı. Olumsuz küresel koşullara rağmen 2011 yılı içerisinde birçok yeni projeyi hayata geçiren Dumankaya İnşaat, Fortune 500 listesi içerisinde sektörel bazda hazırlanan sıralamada da Türkiye’nin en büyük inşaat ve taahhüt firmaları arasında 24. oldu.

Her zaman ileriye bakmaya devam edeceğiz
Konu ile ilgili açıklamada bulunan Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Dumankaya, “2011 yılı küresel para piyasalarında yaşanan daralma ile birlikte belirsizlikler yaşadığımız bir yıl oldu. Dünya para piyasalarında yaşanan bu daralmanın etkileri ülkemizde de hissedildi.
Biz Dumankaya İnşaat olarak bu daralmanın geçici bir daralma olduğunu Türkiye’nin dengeli ve sürdürülebilir bir ekonomiye doğru yol aldığına olan inancımızla ülkemizde ve dünyadaki para piyasalarını da yakından takip ederek büyümeye, yenilenmeye ve vizyoner projelerle müşterilerimizin karşısına çıkmaya devam ettik. Bu çalışmalarımızın karşılığı olarak da şeffaflık ve modern kurumsal yönetim ilkeleri doğrultusunda hazırlanan mali verilerimiz ile bugün Fortune 500 listesinde olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Elde ettiğimiz bu başarılar ile birlikte kente kimlik katan yaşam alanları mottomuza uygun projelerle çıtayı biraz daha yükseğe çıkartarak müşterilerimize yeni yaşam alanları sağlayacağız. Emin ve başarılı adımlarla her zaman ileriye bakarak yolumuza devam edeceğiz” dedi.