Dumankaya İnşaat Capital 500 listesinde

Dumankaya İnşaat, Capital 500 Türkiye listesinin "Cirosunu En Çok Artıran 25 Şirket" kategorisinde 3. oldu.

Dumankaya İnşaat Capital 500 listesinde

Capital 500 Türkiye listesinin "Cirosunu En Çok Artıran 25 Şirketi" kategorisinde üçüncülüğü elde eden Dumankaya İnşaat, Türkiye'nin en büyük 500 şirketi arasında da 299. sırada yer aldı. 

Dumankaya İnşaat'a "en büyüklerden"
Capital 500 verileri, İstanbul'un en önemli semtlerinde geliştirdiği projelerle dikkat çeken Dumankaya İnşaat'ın 2014 cirosunda  yüzde 264'lük bir artışa dikkat çekti. Capital 500 Türkiye'nin Ağustos 2015'te açıklanan sonuçlarına göre firma, "En çok ciro artışı sağlayan 3. firma olurken, en büyük 500 şirket içerisinde de 299. sırada yer aldı. 

Yükselen bir başarı grafiği
2014 yılı mali verileriyle Fortune 500 Türkiye listesinde de "En Hızlı Büyüyen Şirketler" kategorisinde faiz ve vergiden önceki kazancını en çok artıran 5. şirket olarak dikkat çeken Dumankaya, "En Kârlı Şirketler" kategorisinde de özkaynak kârlılığı" en yüksek 12. şirket olmuştu. GFK tarafından gerçekleştirilen "Marka Bilinirliği Araştırması'nda şirket, inşaat sektönünü en beğenilen ve spontan bilinirlikte de en çok akla gelen markalarından biri oldu. 

Dumankaya: Marka imajı ve yükselen başarı grafiği
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Dumankaya, 2014 yılının gerek marka imajı ve gerekse finansal açıdan elde edilen başarıların sektörel birikim, finansa, idari ve operasyonel yönetim ilkelerinden kaynaklandığını vurgulayarak:

"Elde ettiğimiz bu başarılar ile birlikte kente kimlik katan yaşam alanları mottomuza uygun projelerle çıtayı biraz daha yükseğe çıkartarak müşterilerimize yeni yaşam alanları sağlayacağız. Bu başarımızı sürdürülebilir kılmak için gayretle çalışacağı" dedi. 

Firma Bilgisi: Dumankaya Inşaat