Dumankaya Miks’te ticari alanlara yoğun ilgi

Dumankaya Miks projesinin ticari ünitelerinin ihalesine ilgi yoğun oldu. Halkalı'daki projenin ticari ünitelere özellikle medikal sektöründen yoğun ilgi geldi

23 Haziran 2012 /emlakwebtv

Dumankaya İnşaat’ın TOKİ iştiraki Emlak Konut GYO Kaynak Geliştirme Uygulamaları kapsamında hayata geçirdiği Dumankaya Miks projesinin 21 Haziran 2012 tarihinde ihale yolu ile satışa çıkarılan ticari alanlarına yatırımcılar büyük ilgi gösterdi.
Halkalı Atakent bölgesinin ilk AVM’si olma özelliği ile bölgeye yeni bir soluk getirmeye hazırlanan Dumankaya Miks’in eczane ve medikal amaçlı kullanılabilecek alanları yatırımcılardan yoğun ilgi gördü. Türkiye’nin en büyük fuar ve eğlence alanı Temapark ve Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yanı başında bulunan Dumankaya Miks, 657 süit dairesi ve ticari alanları ile bölgede önemli bir yatırım fırsatı sunuyor. 

Satışlar muhammen bedelin üstüne çıktı
Yatırımcıların oldukça ilgi gösterdiği ihalede satışa çıkarılan ticari alanlar muhammen bedelin üzerinde bir satış rakamına ulaştı. Bireysel alıcıların yoğun talep gösterdiği ihalede ulaşılan satış rakamı bölgenin ileride İstanbul’un önemli ticari merkezlerinden biri olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini gösterdi.
İstanbul’un toplu konut yatırımlarının yoğun bir gelişim gösterdiği Halkalı Atakent bölgesinde yer alan Dumankaya Miks projesi içerisinde yer alacak eczane, medikal, poliklinik gibi sağlık üniteleri, banka, GSM şubeleri, yeme/içme, güzellik merkezi ve kitabevleri gibi ticari alanları sayesinde sunacağı hizmetler ile bölgede büyük bir ihtiyacı karşılamayı hedefliyor. Proje ayrıca konumu itibariyle bölgedeki ilk ve tek AVM olma özelliğini taşıyor.  
Atatürk Havaalanı, metro, Marmaray ve yeni yapılacak TEM bağlantı kavşağı ile ulaşım açısından da önemli bir noktada bulunan Dumankaya Miks Türkiye’nin en büyük fuar ve eğlence alanı Temapark ve Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yanı başında bulunuyor. 

Proje Bilgisi: Dumankaya Miks