Dumankaya Mix’te, 5 yıldızlı yatırım

Dumankaya ve Emlak Konut işbirliği ile inşa edilecek Dumankaya Mix’te ön satışlar başlandı. Ticari alanlar için 21 Haziran’da açık artırma yapılacak

18 Haziran 2012

Bugüne kadar Tuzla Aydınlı, Kurtköy, Kartal ve Halkalı’da bir çok projeye imza atan Dumankaya, ilk kez Emlak Konut GYO işbirliği ile bir projeye imza atıyor. Emlak Konut GYO ile hasılat paylaşımı modeliyle Halkalı Atakent’te Dumankaya Miks projesini hayata geçirecek Dumankaya, projedeki konutlarda ön satışa başladı. Projedeki ticari alanlar ise 21 Haziran’da açık artırma usulüyle satışa çıkacak. 30 ayda teslim edilecek projede ofis, konut ve ticari üniteler bulunuyor. Proje 23 ve 32 katlı 2 kuleden oluşacak. 30 dönüm arazi üzerine kurulan Miks'teki 657 daire stüdyo, 1+1 ve 2+1 tiplerden oluşuyor. Projede stüdyo daireler 119 bin, 1+1 daireler 169 bin, 2+1 daireler ise 256 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa çıktı.
Dumankaya Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Dumankaya, Miks projesinde yatırımcılara peşin alımlarda yüzde 5 indirim yaptıklarını belirterek, “Projede yüzde 30'luk bir prim artışı öngörüyoruz. Bizim projelerimizden daire alanların büyük kısmı, kendi portföyümüzdeki müşterilerimizden oluşuyor. Biz projelerimizden daire alanlarında kazanacağı satış modellerini önemsiyoruz” dedi.
Emlak Konut Genel Müdürü Murat Kurum da, Dumankaya Miks projesinin İstanbul’un hızla gelişen ve büyük yatırımların hayata geçtiği bir bölgede inşa edileceğine dikkat çekerek, Halkalı bölgesinde ortalama konut metrekare fiyatlarının 4 bin liraları zorladığını, orta ve uzun vadede 10 bin liraları bulabileceğini kaydetti.