Dumankaya’da cironun yüzde 45’i yabancılardan

Dumankaya İnşaat’ın 2015’in ilk yarısında gerçekleşen yabancıya satış rakamları 2014’ün aynı dönemine oranla yüzde 82 arttı. Yabancıya satışların toplam cirodaki payı ise yüzde 45 oldu

Dumankaya’da cironun yüzde 45’i yabancılardan

Dumankaya İnşaat, yabancı yatırımcıların markajı altında. Yabancıya satış oranını her geçen gün artıran şirketin 2015’in ilk yarısında gerçekleşen yabancıya satış rakamları 2014’ün aynı dönemine oranla yüzde 82 arttı. Yabancıya satışların toplam cirodaki payı ise yüzde 45 oldu. Dumankaya, yurt içindeki satışlarda da toplam satışlarını geçen yıla göre yüzde 26.4 oranında artırdı.

Yabancıların tercihi Avrupa yakası

Dumankaya İnşaat’ın satışı devam eden projeleri arasında çoğunlukla Avrupa yakasında yer alanlar yabancı yatırımcılar tarafından daha çok ilgi görüyor. Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Vekili Barış Dumankaya, yabancı yatırımcılara yapılan satışlar ile ilgili konuştu. Yabancı yatırımcı hedef kitlesinde gerçekleştirdikleri başarıdan memnun olduklarını söyleyen Barış Dumankaya, “Dumankaya olarak projelerimizi ve Dumankaya markasını başta Ortadoğu ve Körfez Ülkeleri olmak üzere yakın coğrafyada ülkemize yatırım yapabilecek alanlarda duyurmak için yoğun bir mesai harcıyoruz. Yabancı yatırımcılara gerçekleştirilen satışlar bazında geçen yıl ile bu yılı karşılaştırdığımızda, çalışmalarımızın geri dönüşünü aldığımızı söyleyebilirim” dedi.