Dumankaya'dan kamuoyuna paralel yapı açıklaması

Paralel devlet yapılanması iddiasıyla ilgili olarak kamuoyuna yönelik yeni bir açıklamada bulunan Dumankaya İnşaat: "Terör örgütleriyle hiçbir şekilde bağımız olmamıştır..." dedi.

Dumankaya'dan kamuoyuna paralel yapı açıklaması

Dumankaya İnşaat, geçtiğimiz haftalarda başlayan ve yaşanan tutuklamalarla ülke gündemine gelen "Himmet" operasyonu ile ilgili olarak kamuoyuna yeni bir açıklamada bulundu. Açıklamada Dumankaya ailesine yönelik olarak devam eden yargılama sürecinde, Paralel yapı ya da FETÖ terör örgütü ile ilgili sunulan ilişkilerin derin bir üzüntü yarattığına değinildi.

Dumankaya'dan kamuoyun: Terör örgütleriyle hiç bir bağımız olmadı
Yarım yüzyılı aşkın geçmişe sahip bir Türkiye markası olarak Dumankaya'nın "paralel yapı" ya da "FETO teror örgütü gibi yapılanmalarla herhangi bir ilişkisinin bulanmadığının vurgulandığı açıklamada, Dumankaya ailesinin devletine bağlı, istikrara inanan ve üzerine düşen tüm sorumlulukları bilen ve gerekeni yapan bir marka olduğu hatırlatıldı. Dumankaya İnşaat tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Sektörümüzde imza attığımız başarılarda, ülkemizin son 13 yıldır sahip olduğu istikrarın ve sektörümüzün önünü açan politikaların son derece önemli bir payının olduğuna samimiyetle inanıyoruz

Kendi varlığını Ülkemizin gelecek vizyonuyla bütünleştirmiş bir kurum olan Dumankaya'nın, istikrarımıza ve geleceğimize tehdit oluşturan hiç bir yapılanma ile ilişki kurması düşünülemez. 

Devletimiz tarafından terör örgütü ilan edilen Paralel yapı ve FETÖ ile bilerek ve isteyerek hiçbir zamanda ve hiçbir şekilde bir bağımız olmamıştır ve bundan sonra olması da düşünülemez.

Hükümetimizin 2023 vizyonuna inanarak, Siyasi istikrarın devamı, Ülkemizin geleceği ve refahı için geçmişte olduğu gibi bugün de kararlı bir şekilde çalışmaya devam edeceğimizi kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz."