Dumankaya'dan REYSAŞ'a sert yanıt

Dumankaya İnşaat, 22.04.2016 tarihinde KAP'a yaptığı açıklama ile imzalanan ön protokolün iptal edildiği bilgisini veren REYSAŞ'a yanıt verdi

Dumankaya'dan REYSAŞ'a sert yanıt

Geçtiğimiz hafta içerisinde 'Paralel Devlet Yapılanması' iddasıyla başlayan Himmet operasyonu kapsamında, Dumankaya Holding Onursal Başkanı Halit Dumankaya'nın tutuklanması sürecinin yankıları büyüyor. Konuyla ilgili en dikkat çekici gelişmelerden biri de Cuma günü yaşanmış, REYSAŞ 17.02.2016 tarihinde KAP'a duyurulan Dumankaya İnşaat ön protokolünün görülen lüzum üzerine iptal edildiğini açıklamıştı.

Dumankaya'dan sert yanıt: Mesnetsiz açıklamalar

Dumankaya İnşaat tarafından yapılan açıklamada REYSAŞ bildirimi tek kelimesi bile doğru olmayan, gerçek dışı ve yanıltıcı olarak nitelendi.

Dumankaya İnşaat tarafından yapılan açıklama şöyle:

'Reysaş GYO A.Ş. tarafından 22.04.2016 tarihinde aşağıdaki detayda KAP'a yapılan tek kelimesi bile dogru olmayan, gerçek dışı ve yanıltıcı açıklamalar Gerçek, Objektif, Kamuoyunu aydınlatma ve Doğru bilgi verme gibi ilkeleri ihlal eden asılsız ve mesnetsiz açıklamalardır.

 

Türkiye'nin en büyük gayrimenkul geliştirici firmalarından biri olan Dumankaya Grubu, bugüne kadar pek çok arsa sahibi firma ve şahıs ile görüştüğü gibi, Reysaş GYO A.Ş. ile de Sancaktepe'de hayata geçirilebilecek bir proje ile ilgili görüşmeler yapmıştır. Fakat görüşme sonucunda nihai bir karar alınmamış ve açıklamada belirtildiği gibi bir ön protokol de imzalanmamıştır.

Dumankaya'nın ticari itibarını, marka değerini ve halkın markaya duyduğu güven ve inancı ağır derecede ihlal etmekte olan bu açıklamanın kamuoyunu aydınlatma işlevi bulunmamaktadır.

Reysaş GYO A.Ş. tarafından KAP’a gönderilen gerçek dışı ve yanıltıcı bu açıklama sonrası, borsada işlem gören hisselerinde yaşanan hareketlilik sebebiyle manipülatif amaçla hazırlanmış bir açıklama olarak değerlendirdiğimizi belirtmek isteriz.

Bu açıklamadan marka olarak zarar görme ihtimalimize karşılık hakkımızı tüm hukuki platformlarda arayacağımızı beyan ederiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.'