Dumankaya'dan seçim yorumu

Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Dumankaya, 7 Haziran seçim sonuçlarını yorumladı. Dumankaya, demokrasi ve uzlaşmanın önemine dikkat çekti

Dumankaya'dan seçim yorumu

7 Haziran Genel Seçim sonuçlarını yorumlayan Dumankaya Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Dumankaya, seçmenin 4 partili bir meclis oluşturma yönünde irade ortaya koyduğunu açıkladı. Dumankaya: " “Türkiye demokrasisi açısından barış ve uzlaşma yolunda atılmış önemli bir adımdır” dedi.

Uğur Dumankaya'dan seçim yorumu
Dumankaya sözlerine şöyle devam etti. “Sonuçların ülkemize, milletimize hayırlı uğurlu olmasını istiyoruz. Bir azınlık hükümeti veya koalisyon olup olmayacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz. Hükümetin bir an önce kurulup, ekonomi özellikli bir modelin belirlenip hareket edilmesi gerekiyor. Hem siyasi, hem de ekonomik istikrarın devam etmesini son derece önemsiyoruz.”

Demokrasinin eksiksiz olarak işlemesi ve toplumun çeşitli kesimlerinin temsili bakımından yaşadığımız seçim süreci ülkemizin siyasi olgunluğu açısından oldukça önemli bir gelişmedir. Sonuçların tüm milletimize hayırlı olmasını diliyorum.”