Dumankaya'dan yeni model: Fifti fifti

Dumankaya İnşaat, "Fifti Fifti" olarak adlandırdığı yeni finansman modelini kamuoyuna duyurdu. Barış Dumankaya, yeni model ile birlikte sektördeki satın alma süreçlerinin yeni bir boyut kazanacağını söyledi.

Dumankaya'dan yeni model: Fifti fifti

Dumankaya İnşaat, yeni satın alma modeli "Fifti-Fifti"yi kamuoyuna duyurdu. Beğendiği konut için toplam satış bedelinin yüzde 25'i ile yüzde 50'si aralığında ödeme yapan yatırımcının yararlanabileceği Fifti-Fifti yöntemi, Dumankaya'nın anlaşmalı olduğu ya da yatırımcının seçeceği bir finans kuruluşu üzerinden yapılacak bir destek ödemesi sistemine dayanıyor. Bu kurumlar üzerinden yapılacak bir kredilendirmede kalan yüzde 50 Dumankaya tarafından 10 yıl süreyle getiri destek ödemesi şeklinde gerçekleştirilecek. Model ile ilgili bir açıklama yapan Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Vekili Barış Dumankaya:

"Bu süre boyunca daire sahibine düzenli ödenecek getiri desteği ile konut kredisinin kalan yarısı da Dumankaya tarafından finanse edilmiş olacak" dedi. 

 

Dumankaya'dan yeni model: Fifti fifti

Dumankaya'dan yeni model: Fifti fifti

 

Peşin ödemelerde de Fifti Fifti
Barış Dumankaya, yeni yöntemin bedelin tamamının peşin ödenmesi halinde de geçerli olacağını belirterek, belirlenen gelir taahhüdünün yatırımcıya düzenli olarak ödeneceğini ve yatırımcının satın aldığı gayrimenkulün gelirini 10 yıl boyunca her ay garantilemiş olacağını söyledi.

Uğur Dumankaya: Sektör için önemli bir yenilik
Bugün İstanbul'da yapılan basın toplantısında konuşan Dumankaya İnşaat Yönetim kurulu Başkanı Uğur Dumankaya da, sektörde önemli bir yeniliğin gerçekleşmiş olduğunu belirterek, 52 yıllık birikim sonrasında Fifti-Fifti getirim destek modelini hayata geçirdiklerini vurgulayarak:

 

Dumankaya'dan yeni model: Fifti fifti

 

"Fifti-Fifti Modeli oldukça basit temellere dayanan ve tüketici ile bir araya geldiğimiz bir finansal kardeşlik projesi aslında. Biz tüketiciye diyoruz ki; Dumankaya ortaya bir değer koyuyor. Bu değerin finansmanından, markalamasına kadar gelin ortak çalışalım ve bu projeleri bir üst noktaya taşıyalım. Böylelikle Dumankaya’dan satın aldığınız konuturunzun yarısını Dumankaya güvencesi ödesin. Bu süreçte hem siz kazanın, hem de biz." dedi. 

Firma Bilgisi: Dumankaya Inşaat