Dünya sağlık devinin Türkiye yatırımının açılışı yapıldı

Dünya sağlık turizminin en önemli markalarından Canyon Ranch markası, Avrupa pazarına Bodrum Kaplankaya yatırımıyla girdi. Projenin 250 milyon dolarlık ilk etabının açılışı yapıldı

Dünya sağlık devinin Türkiye yatırımının açılışı yapıldı

Dünya sağlık turizminin en önemli markalarından Canyon Ranch Bodrum Kaplankaya yatırımının açılışını gerçekleştirdi. Üst gelir profiline hitap eden yatırımın 250 milyon dolarlık yatırım bölümünün proje sahibi Burak Öymen, Türkiye ve dünyanın önde gelen iş adamlarının projeye yatırım yapmakta olduğunu söyledi. 

2.5 milyar dolarlık proje
Hürriyet'ten Jale Özgentürk'e açıklamalarda bulunan Burak Öymen, 2025 yılında satın aldıkları Bodrum Kaplankaya arazisine ilişkin Canyon Ranch talebinin 4.5 sene önce geldiğini söyledi. Öymen, markanın ABD dışında bir proje geliştirmek istediğini ve Türkiye'nin de bu iş için sunduğu olanaklar nedeniyle tercih edildiğini vurgulayarak:

"Yatırımımızın ilk etabı 1 Temmuz'da hizmete açıldı. Projenin bütününün yüzde 20'lik kısmı ise 250 milyon dolarlık birinci kısmında her biri çağdaş mimariyi yansıtan 76 konut bulunuyor. Bunların yüzde 80'i ise satıldı." şeklinde konuştu. 

Dünya sağlık devinin Türkiye yatırımının açılışı yapıldı

2017'de 74 ev daha eklenecek
Projenin sahiplerinin kendileri olduğunu ve işletme hakkının ise 30 yıl boyunca Canyon Ranch'te bulunduğunu söyleyen Öymen: "2017 senesinde 74 konut daha eklenecek. 10 yıl daha devam edecek. Şimdiden söylemek zor ancak 2.5 milyar dolarlık bir yatırım olacağını tahmin ediyoruz." dedi. 

Proje Bilgisi: canyon rach bodrum