Dünyanın en büyüğü satışa çıkarıldı

24 bin kilometrekarelik ebatıyla, dünyanın en büyük "özel mülkü" konumunda bulunan Avustralya'daki çiftlik arazisi Anna Creet Station, 325 milyon dolara satışa çıkarıldı

Dünyanın en büyüğü satışa çıkarıldı

Dünyanın en büyük özel mülkü 325 milyon dolara satışa çıkarıldı. S. Kidman ve Co adlı şirkete ait olan Avustralya'daki arazinin, 24 bin kilometrelik ebatıyla, dünyanın bir çok ülkesinden daha geniş bir yüzölçümüne sahip olduğu belirtiliyor. Avustralya'nın sığır eti ihtiycının yüzde 1.3'ün karşılayan arazide halen hayvancılık yapılıyor.

Dünyanın en büyük özel arizisi satışta
S. Kidman ve Co adli şirkete ait Avustralya arazisi, 325 milyon dolara satışa çıkarıldı. Le Figaro'da yayınlanan bir habere göre, halen senede 185 bin sığırın yetiştirildiği çiftlik arazisi, İsrail ve El Salvador gibi ülkelerin yüzölçümünden daha büyük bir araziye yayılıyor. 

Alıcılara uçakla gösteriliyor
Habere göre araziyi almaya talip olanlar için tanıtım gezileri haftalık turlar ve uçakla dolaşma şeklinde mümkün olabiliyor. Arazi ile, et üretici şirket ve emeklilik fonlarını bir araya getiren otuz kadar alıcının ilgilendiği belirtiliyor. Anna Creet Station ismini taşıyan arazi, Avustralyanın güneyinde Abelaide şehrinin 700 km kadar kuzeyinde yer alıyor.