Dünyanın en büyük akvuryumu Türkiye'ye geliyor

Dünyanın en büyük akvaryum markalarından SEA LIFE, bünyesinde barındırdığı 45 akvaryumun en büyüğünü İstanbul'a açıyor

Dünyanın en büyük akvuryumu Türkiye'ye geliyor

Dünyanın en büyük akvaryum markalarından SEA LIFE, bünyesinde barındırdığı 45 akvaryumun en büyüğünü İstanbul'a açıyor. Dünyanın en geniş okyanus tanklarından birine sahip akvaryum, aynı zamanda Avrupa'nın en büyük köpekbalığı ailesine ev sahipliği yapacak.

45'inci akvaryumunu İstanbul'a açacak
Merlin Entertainments Group, SEA LIFE Akvaryum markasıyla Türkiye'deki ilk yatırımını gerçekleştirecek. 4 kıtadaki 23 ülkede 105 eğlence merkezi, 11 otel ve 3 tatil köyünün işletmeciliğini sürdüren grup, 45'inci akvaryumunu İstanbul'da açacak. Bayrampaşa Forum İstanbul AVM'de düzenlenecek toplantı ile 7 Ocak 2015 günü açılacak İstanbul SEA LIFE Akvaryum, Merlin'in SEA LIFE zinciri kapsamında barındırdığı 15 binin üzerinde deniz canlısına ev sahipliği yapacak. Deniz canlıları için en uygun koşulları dünyanın en büyük okyanus tanklarından birinde sağlayacak olan İstanbul SEA LIFE Akvaryum, 83 metre uzunluğundaki Okyanus Tüneli, 270 derecelik panoramik Okyanus Odası ve 47 adet sergi tankına sahip 21 konseptli alanı ile su altı canlılarını deniz severlerle buluşturacak.

Dünyanın çeşitli noktalarında, eğitim ve eğlence anlayışını 30 yılı aşkın süredir bir çatı altında toplayan SEA LIFE, denizi ve deniz canlılarının korunmasına da büyük bir önem veriyor. Markanın en önemli kuruluşlarından SEA LIFE Trust vakfı ise dünyadaki okyanusları ve deniz yaşamını korumak ve korunmasına yönelik farkındalık yaratmak için küresel çalışmalar yapıyor.

55 adet köpekbalığı
SEA LIFE, Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek 55 adet köpekbalığına ev sahipliği yapacak. Bu özelliği ile büyük bir köpekbalığı krallığı olacak İstanbul SEA LIFE, köpekbalığı familyasının en çok merak eden türleri olan Bowmouth, Bonnethead, Gri Yüzgeçli, Zebra, Kum Kaplanı ve Çekiçbaş köpekbalıkları başta olmak üzere birçok tür köpekbalığına ev sahipliği yapacak.

Avrupa'nın en büyük köpekbalığı ailesine yuva olacak İstanbul SEA LIFE'ın açılış gününde ise deniz canlılarını koruma görevini üstlenen Köpekbalığı Kralı Sharkus Antonius, deniz severlere köpekbalıkları başta olmak üzere deniz canlılarının özelliklerini anlatacak.