Dünyanın en büyük şehir parkı Maltepe'de açıldı

Maltepe sahil yolunda 1 milyon 200 bin metrekare dolgu alanı üzerinde inşa edilen dev şehir parkı halkın kullanımına açıldı

Dünyanın en büyük şehir parkı Maltepe'de açıldı

İstanbul Maltepe'de inşa edilen ve dünyanın en büyük şehir parkı olması beklenen projede tamamlanan bölümler halkın kullanıma açıldı. Toplam maliyeti 201 milyon lira olarak açıklanan parkta, büyük bir miting ve konser alanının bulunuyor. Maltepe sahil yolunda 1 milyon 200 bin metrekare dolgu alanı üzerinde yükselen projede futbol, basketbol, voleybol sahaları, uluslararası tenis karşılaşmalarının yapılacağı bir sahanın da yer aldığı toplam 5 adet tenis kortu var.

Aynı zamanda Türkiye'nin en büyük kaykay ve akrobatik bisiklet platformları, 7,5 kilometre uzunluğunda bir bisiklet parkuru, yürüyüş parkurları, yüzme ve fitness kulübü, yelken sporlarının yapılacağı bir merkez, çocuk oyun alanları, helikopter pistleri ve lokantalar bulunuyor.

Çevre düzenlemesi büyük ölçüde tamamlanan parka şu ana kadar 20 bin ağaç dikildiği belirtilirken, parkta İspark tarafından işletilen 2 bin 865 araçlık bir otomobil otoparkı ile 76 otobüs kapasiteli bir otobüs otoparkı bulunuyor. 255 bin metrekare yürüyüş alanın bulunduğu park içinde bulunan miting ve etkinlik alanının boyutlarının ise 130 bin metre kare olduğu belirtildi.

 Foto galeri için tıklayınız...