Dünyanın en güvenli ülkeleri sıralaması açıklandı

Ekonomi ve Barış Enstitüsü tarafından dünyanın 163 ülkesi üzerinde yürütülen araştırma ile dünyanın en güvenli ülkeleri belirlendi. İç savaşın hüküm sürdüğü Suriye, listenin son sırasında konumlanırken, Türkiye 143. sırada yer aldı

Dünyanın en güvenli ülkeleri sıralaması açıklandı

Dünyanın en güvenli ülkeleri açıklandı. Ekonomi ve Barış Enstitüsü tarafından 163 ülkeyi baz alan Dünyanın En Güvenli Ülkeleri araştırmasında Türkiye 143. sırada yer aldı.

En güvenli ülke İzlanda

163 ülkenin yer aldığı listede, dünyanın en güvensiz ülkesi, iç savaşın devam ettiği Suriye olarak belirlendi. En Güvenli Ülke sıralamasında  ise İzlanda yer aldı.

Hiç bir çatışmanın yaşanmadığı 10 ülke

Hazırlanan listede herhangi bir savaş ve çatışmanın bulunmadığı ülke sayısı ise 10'da kaldı. Türkiye'nin listenin son sıralarında yer almasının nedeni ise terör olayları olarak gösteriliyor. Ajans Press, geçtiğmiz yıl içerisinde medyada yer alan terör olaylarına ilişkin derlemesinde, toplam 16 terör saldırısının gerçekleştirildiğini vurguladı. Yaz aylarında medyaya yansıyan terör manşetlerinin yoğun biçimde yer aldığını vurgulayan Ajans Pres, terör konusunda 542 bin 39 haberin bulunduğunu tespit etti. . 2016 yılında 16 terör saldırısının yanı sıra bir de darbe atlatan Türkiye’de, en çok terör olayları ve hain darbe girişimi konuşuldu.

"