Dünyanın en iyisi seçildi, satışta da birinci oldu

DAP Yapı’nın, Kartal’da geliştirdiği İstMarina projesi satışta şampiyonluk koltuğuna oturdu. İstmarina, Emlak Konut GYO bağımsız bölüm raporuna göre, 1003 adetlik satış adediyle 2014'te yıllık bazda, gelir kaleminde en fazla satışı gerçekleşen proje oldu

Dünyanın en iyisi seçildi, satışta da birinci oldu

DAP Yapı'nın, Kartal'da hayata geçirdiği İstMarina projesi satışta şampiyon oldu. Proje, Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) bağımsız bölüm raporuna göre, 1003 adetlik satış adediyle 2014'te yıllık bazda, gelir kaleminde en fazla satışı gerçekleşen projesi oldu. 626 milyon 375 bin 658 lira gelir elde eden İstMarina, bu alanda en yüksek satışı gerçekleştirdi.

DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz yaptığı açıklamada, İstMarina projesi için yıllarca çalışıp, araştırma yaptıklarını belirterek, şunları söyledi:
"Çalışmalarımızın karşılığını önce Londra, akabinde Dubai'den aldığımız uluslararası ödüller ile taçlandırdık. İstanbul'un en gözde ve yükselen bölgelerinde hem iş hem de konut projelerimizle ülkemize değer kattık ve katmaya devam edeceğiz.

DAP Yapı olarak iş ve yaşam projeleriyle İstanbul'un farklı bölgelerinde geleceğin projelerini geliştiriyoruz. Geçtiğimiz ay International Property Awards tarafından 'Dünyanın En İyi Yapı Geliştirme' projesi seçilen İstMarina'nın 2014 yılında en fazla satış gerçekleştiren proje olması doğru yolda olduğumuzu kanıtlıyor."

1.5 milyar TL'lik yatırım geliyor
Önümüzdeki dönem çalışmalarına ilişkin olarak da bilgi veren Ziya Yılmaz, Polisan Holding ile Pendik'teki 175 bin metrekare büyüklüğündeki arsaları için görüşme halinde olduklarını bildirdi.

Anlaşmaları halinde İstMarina'da elde ettikleri başarıyı Pendik'te sürdürmek istediklerini belirten Ziya Yılmaz, şunları söyledi: "Pendik'teki arsanın yanında 40-50 dönümlük bir arsa daha var. İkisini bütünleştirip 220 bin metrekareye ulaşacağız" dedi.

Pendik'teki arazinin lokasyon açısından çok önemli olduğunu ifade eden Ziya Yılmaz, "İstanbul'un merkezinde, denize 2 km mesafede böyle büyük yüzölçümlü bir arazi daha yok. Sırtını havalimanına dayamış, önünde deniz olan çok kıymetli bir lokasyon. Oraya küçük bir şehir kurmak istiyoruz. İçinde otel, rezidans, konut ve ofis olan, 3 bin ünite civarında bir konsept düşünüyoruz. Alışveriş caddeleri yapacağız. Projenin içinden direkt havaalanına bağlayan özel bir yol geçireceğiz. 1.5 milyar TL'lik bir yatırım planlıyoruz" diye konuştu.

2015 PROJE GELİŞTİRME YILI
Yeni yıla ilişkin değerlendirmelerini paylaşan Ziya Yılmaz, "2015'i tamamen proje geliştirmeye ayırdık. Mart ayında, 354 birimden oluşan Adam Kule'yi, hemen ardından Taksim Petek'i satışa sunacağız. Ayrıca Kartal'da E5 üzerinde 400 birimlik bir proje çalışıyoruz" dedi.