Dünyanın en rahat yeri:BRN yatak

“Dünyanın en rahat yeri” sloganıyla ürünlerini satışa sunan BRN yatak, içinde blue jelli katman bulunan “Discovery” yatak ile uykuda mutluluk katsayısını artırıyor

Dünyanın en rahat yeri:BRN yatak

29 Nisan 2013 / emlakwebtv
BRN Yatak Genel Müdürü Berna İlter, sağlıklı yaşamın en önemli unsurlarından birinin uyku olduğunu vurguladı. Uykunun, zihinsel ve bedensel fonksiyonların düzenlendiği aktif bir süreç olduğunu kaydeden İlter, kaliteli bir uyku için ideal yatak seçiminin önemli olduğunu belirtti.

İlter: “Harvard Üniversitesi araştırmasına göre yetersiz uyku çalışanların yanı sıra şirketlere de zarar veriyor”
İlter, Harvard Üniversitesi tarafından yapılan araştırmaya göre, yetersiz uykunun çalışanların yanı sıra şirketlere de zarar verdiğini, bu araştırmanın, az uyuyan çalışanların verimlik kaybının ABD şirketlerine yılda 63.2 milyar dolara mal olduğunun belirlendiğini kaydederek, şunları söyledi: “BRN, bu araştırmadan yola çıkarak yaptığı ARGE geliştirmeleri ile Discovery’i yatağı geliştirdi. Bu yatakta bulunan blue jelli katman, özel kesim yüksek yoğunluklu visko elastik süngerden oluşuyor. Bu sünger omurilikleri desteklerken, vücut ağırlığına göre yatak şekilleniyor. Ayrıca, Discovery yatakları, blue jelli katman sayesinde yatağın vücuda uyguladığı basıncı en aza indirerek, kan dolaşımınızın düzenlenmesine ve olası eklem ağrılarınızın giderilmesine yardımcı oluyor, azalan basınç bulutlar üzerinde uyku keyfi ile mutluluk katsayısını artırıyor. Discovery Yatakları, uyurken farkında olmadan yaptığınız hareketleri minimuma indirerek yorgun uyanmanızı engelliyor. Ayrıca, omuz ve diz bölgesindeki basıncı sıfırlayıcı özelliği sayesinde, yaylanma etkisini artırıyor. Vücut basınç noktalarına göre bölgelendirilmiş, özel blue jelli katman mutlu uykuların süresini uzatıyor.”

Discovery yataklarının özellikleri
Discovery yataklarının, “climacool' kumaşı sayesinde özellikle yaz aylarında terleme sorunu yaşayanlar için de ideal bir yatak olduğunu belirten İlter, ısı dengesizliklerinden kaynaklanan uyku problemlerini ortadan kaldırmayı amaçladıklarını söyledi.
Dünya genelindeki satışlarını geçen yıl sonunda iç pazara da yayan BRN Yatakları’nın Ankara Armada, İstanbul Capacity, Arena Park, Brandium AVM’ lerde mağazaları bulunuyor.