Dünyanın ilk emlak AVM’si; R’Estate Center

TURYAP Demos Fuarcılık ve ITCO işbirliğiyle gerçekleştirdiği R’Estate Center 1 Şubat 2014’te Astoria AVM’de açılıyor

Dünyanın ilk emlak AVM’si; R’Estate Center

19 Kasım 2013 / emlakwebtv
Emlak arayanların ilgilendikleri projeleri zaman kaybetmeden, yorulmadan tek bir noktadan incelemelerini sağlayan Türkiye'nin ilk sürekli emlak fuarı gibi düşünülen R'Estate Center, iş, finans, yaşam, alışveriş merkezlerinin bulunduğu bölgede açılıyor.

R'Estate Center, emlak projelerini bir araya getiriyor
İstanbul Esentepe Astoria'da yer alan R'Estate Center, konut, ofis, dükkan, arsa, devremülk gibi emlak projelerini bir araya getiriyor.

R'Estate Center'da emlak arayanlar farklı proje alternatiflerini sokak, site ve ev dolaşmadan tek bir adresten ayrıntılı olarak inceleyebilecek, emlak projesi seçimlerini kolay, zahmetsiz ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilecekler. Emlak sektörünün lider markası Turyap'ın oluşturduğu R'Estate Center'daki her proje kendi satış ofisinde proje maketi, emlakın türüne göre ayrıntılı ve zengin görsel bilgilerle incelemeye sunulacak.

Böylece "hangi emlak projesinden emlak almalıyım?" diye soran alıcılar ayrıntılarıyla inceledikleri projelerden tercihlerini yaparak, sonrasında yalnızca beğendikleri projeleri yerinde görebilecek, zaman kaybetmeden, yorulmadan, daha kolay bir şekilde karar verebilecek.

Müteahhit firmaların proje maketleri ve belli ölçeklerdeki örnek dairelerinin sergileneceği R’Estate Center haftanın yedi günü 10.00-22.00 saatleri arasında ziyarete açık olacak. Ayrıca, R’Estate Center konut yatırımcısına hemen tüm markalı konut projelerini semt semt gezmeden bir arada görme ve karşılaştırma yapma imkânı sunuyor. Yatırımcı ayrıca projeyi yerinde de görmek isterse, R’Estate Center’ın hizmetine sunduğu servis aracıyla şantiyeye de götürülüyor.

fırsat günleri olacak
Yaklaşık 5 bin metrekare büyüklüğünde bir kapalı alana sahip olan R’estate Center’da 100 firmanın en az 300 projesi yer alacak. Organizasyonda yaklaşık 10 bin konut ve ofis satışta olacak. Her ayın bir günü R’Estate Center’da açık artırmayla çok uygun fiyatlarla belli sayıda konut satışa sunulacak. Binasını dönüştürmek isteyen vatandaşın, müteahhit firmaya ulaşması kolaylaşacak. R’Estate Center’da stant kiralamanın bedeli ise metrekare başına aylık 200, yıllık 2.400 euro civarında.

Yeni proje lansmanları da yer alacak
Sektörle ilgili çeşitli konferanslar, workshoplar ve seminerlerin de gerçekleştirileceği R’Estate Center’da ayrıca çocuk oyun alanı, basın merkezi gibi birimler de bulunacak. Yeni proje lansmanlarının da yapılması planlanan R’Estate Center’ın yayın organı ise Turyap’ın sektör dergisi Emlak Pazarı olacak. Türkiye ve İstanbul’a yönelik emlak turizmi geliştirilmesi de düşünülen R’Estate Center’a yabancı geyrimenkul yatırımcısı da davet edilecek. Bu yatırımcılar R’Estate Center’dan ev almaları halinde masrafları firma tarafından karşılanacak. Ayrıca R’Estate Center’dan gayrimenkul alırken herhangi bir firma tarafından mağdur edilen vatandaşın hakkını da yine R’Estate Center arayacak.

AVM’de yer alacak firmalar
ŞİMDİDEN stantların yüzde 70’i kiralanan R’Estate Center’dan şu ana kadar Artaş-Aydınlı-Keleşoğlu Ortak Girişimi (Vadi İstanbul), Astaş, Babacan Yapı, Bak Yapı, Bay İnşaat, Beyaz İnşaat, Cathay Gayrimenkul, Çalık Holding, DD Mortgage, Dekar Yapı, Demir İnşaat, Dekon, Dumankaya, Ege Yapı, Finansbank, Garanti Koza, GGD, GHE, Gül Proje, GYODER, Halk GYO, Hasanoğlu İnşaat, HTS Akdeniz, İnanlar İnşaat, İNDER, İhlas Yapı, ING Bank, İş GYO, KİPTAŞ, Kuzu Grup, MM Proje, Polat Holding, Seba Holding, Sinpaş, Sur Yapı, Şua İnşaat, Tahincioğlu Gayrimenkul, Taş Bina, Teknik Yapı, TURYAP (Golfkent), Türkiye Finans, Özyurtlar İnşaat, Yeşil GYO, Yapı Kredi ve Yapı Endüstri Merkezi (YEM) yer kiralamış durumda. Ayrıca Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, TOKİ ve Emlak Konut GYO için de görüşmeler sürüyor.