Dünyanın tüm çatıcıları Almanya'da buluştu

Çatı sektöründe faaliyet gösteren dünyanın en önemli firmaları Almanya'da gerçekleştirilen Uluslararası Çatıcılık Federasyonu Genel Kurulu'nda buluştu. Genel Kurul'da Türkiye'yi ÇATIDER temsil etti

Dünyanın tüm çatıcıları Almanya'da buluştu

Uluslararası Çatıcılık Federasyonu'nun genel kurulu 28-Ekim 31 Ekim tarihleri arasında Almanya'nın Königswinter şehrinde gerçekleştirildi. Dünyanın, çatı sektöründe faaliyet gösteren en önemli firmalarını buluşturan etkinliğe ÇATIDER de katıldı.

Çatı markalarımızın tanınırlığı artıyor mu?
Avrupa Birliği 7. Çerçeve Programı kapsamında ürün geliştirme amacıyla yürütülen NUROOF Araştırma Geliştirme projesinde 2010 yılından bu yana IFD ile birlikte proje ortağı olarak çalıştıklarını söyleyen ÇATIDER Yönetim Kurulu Başkanı M. Nazım Yavuz, çatı alanındaki dünyanın en büyük kuruluşu ile birlikte hareket ederek, Türkiye çatı sektörünün gelişimine güçlü katkılar sunmayı hedeflediklerini söyledi. Yavuz:

"Önümüzdeki süreçte markalarımızın, Avrupa’da ve Almanya’da tanınırlığı artacak. Bu ortaklık, yeni gelişmeleri ülkemize daha hızlı taşıma imkânı da sağlayacak. Dünya standartları, yasal düzenlemeler ve diğer önemli çalışmalar içinde yer alarak, Türkiye ve sektörümüzün için değer yaratacak adımlar atacağız..." ifadelerini kullandı.

Uluslararası Çatıcılık Federasyonu
1952 yılında kurulan ve merkezi Almanya'da bulunan Uluslararası Çatıcılık Federasyonu, 27 ülkeden 17 tam, 24 ortak ve misafir olmak üzere 42 ulusal meslek örgütünü de bünyesinde bulunduruyor. Federasyona üye olan örgütler 13 bin 500 şirketi temsil ederken, şirketlerin toplam cirosu ise 16 milyar EURO'yu buluyor.