DYO 60. yılını kutladı

1927 yılında İzmir Şeritçiler Çarşısı'nda kurulan Türkiye'nin ilk yerli boya fabrikası olarak kurulan DYO, 60. yaşını kutladı.

DYO 60. yılını kutladı

1927 yılında İzmir Şeritçiler Çarşısı'nda kurulan Durmuş Yaşar Müessesesi ile temelleri atılan, Türk sanayiinin emekleme dönemini yaşadığı 50'li yıllarda Türkiye'nin ilk yerli boya fabrikası olarak kurulan DYO, 60. yaşını kutladı.

1954'ten günümüze
İnşaat boyalarından sanayi boyalarına, mobilya boyalarından otomotiv boyaları ve toz boyaya kadar pek çok sektörde faaliyet gösteren DYO, son 5 yıldaki büyüme ivmesini 2014 yılında da sürdürerek 2015 yılı için güç topladı. 2014'te 2 yeni sektöre daha adım atan ve fabrika sayısını 5'e çıkaran DYO'nun 60. yıl kuruluş yıldönümü töreninde, Yaşar Topluluğu'nun Kurucusu ve Onursal Başkanı Selçuk Yaşar'a Dyo çalışanları tarafından bir teşekkür plaketi takdim edildi.

Çalışanlar ve yöneticiler buluştu
Türkiye'de boya sanayiinin gelişimine de öncülük eden DYO Boya Fabrikaları'nın kuruluşunun 60. yıl kutlamaları Gebze ve İzmir'de düzenlenen törenlerle yapıldı. Kutlamalara; Yaşar Topluluğu'nun Kurucusu ve Onursal Başkanı Selçuk Yaşar, Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı, Dyo Boya Fabrikaları Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yaşar, Yaşar Holding İcra Başkanı Dr. Mehmet Aktaş, Yaşar Holding Boya Grubu Başkanı Ahmet Yiğitbaşı, DYO Boya Fabrikaları Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Serdar Oran ile DYO çalışanları katıldı.

DYO 60. yıl kutlaması

Zirvede kalmak için çok şey yapacağız
Törende konuşan Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı, grubun boya sektöründeki faaliyetlerini temsil eden DYO'nun 60. Yılını kutlamaktan dolayı mutluluk duyduklarını ifade ederek: "DYO; öncülüğün, liderliğin, kararlı olmanın, markaya sevdalı olmanın, zor zamanlarda güçlü durarak zorlukları aşmanın ve başarıya ulaşmanın sembolü. 60 yılı bu duygularla ve başarılarla geride bırakırken gelecek için hepimiz üzerimize düşen sorumluluğun farkındayız. 60 yıllık yolculukta edinilen başarılarımız markamızı zirveye taşıdı. Zirvede kalmak için hep birlikte yapacağımız çok iş var. Bizi bugünlere getiren birlik ve güven duygusu gelecekte de başarılı olmamızdaki en önemli unsurdur." dedi.

Yaşar Holding İcra Başkanı Dr. Mehmet Aktaş, DYO'nun 60 yıllık köklü bir marka olmayı başardığını, bu süreçte Türkiye ve dünyada büyük değişimlerin yaşandığını dile getirdiği konuşmasında, güçlü kurumsal değerlere sahip olan şirketlerin uzun ömürlü olmayı başardığına dikkat çekti. Dr. Mehmet Aktaş, günümüzde önemi yadsınamaz olan Ar-Ge ve inovasyonun DYO için her zaman öncelikli olduğunu da vurguladı.