Dyo, sezonu yeni reklam kampanyası ile karşıladı

Kırmızı, mavi, yeşil ve sarı renkteki sevimli Dyo kahramanlarını artık her yerde görmek mümkün

Dyo, sezonu yeni reklam kampanyası ile karşıladı

20 Mayıs 2013 / emlakwebtv
Boya sektörünün köklü markası Dyo, sezonu yeni reklam kampanyası ile karşıladı. 58 yıldır boyada teknoloji, dayanıklılık ve kalitenin simgesi haline gelen Dyo, bu özelliklerini minik boya damlalarından oluşan yeni animasyon karakterleri ile bütünleştirdi. Kırmızı, mavi, yeşil ve sarı renkteki sevimli Dyo kahramanlarını artık her yerde görmek mümkün

Markanın sıcak yüzünü, sevimli kahramanlar tüketiciyle buluşturacak
Dyo’nun yeni kampanyasının konsepti belirlenirken, sektördeki öncü rolü ve güçlü marka kimliğinden yola çıkıldı. Dyo ürünlerini farklılaştıran teknoloji, dayanıklılık ve kalite özelliklerine vurgu yapılan bu konseptte, markanın sıcak yüzünü tüketici ile buluşturacak animasyon karakterler kullanıldı.

Kampanya, dört ana karakter üzerinde ilerledi
Dört ana karakter üzerinde ilerleyen kampanyada, Dyo kırmızı renkli boya damlası karakteri ile temsil ediliyor. PTFE katkılı boyalar, nanoteknolojik boyalar ve hybrid teknolojili boyaları Türkiye’ye ilk kazandıran şirket olan Dyo, ilk etapta teknolojiyi, dayanıklılığı ve kaliteyi simgeleyen karakterlerini ön plana çıkarıyor. Gözlüğü, laboratuar önlüğü ve elindeki tablet bilgisayarıyla mavi renkli karakter ‘Teknoloji’yi, şövalye zırhlı ve Dyo logolu kalkanıyla yeşil renkli karakter ‘Dayanıklılık’ı ve dedektif Sherlock Holmes kostümlü sarı renkli karakter ise ‘Kalite’yi sembolize ediyor.

Ayrıca Dyo’nun yeni kahramanları; gazete, dergi, TV, radyo, dijital-sosyal medya gibi mecraların yanı sıra billboard reklamları ve hazırlanan özel projelerde tüketici ile buluşuyor.